Znalezionych wyników: 3612
Shadows of York Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Hunterblood
Shadowhunter

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5

PostForum: Detaliczny opis rodów    Wysłany: Dzisiaj 12:45   Temat: Hunterblood

Hunterblood

Nie ma krwi, nie ma żalu


Przynależność i postawa

Ród Hunterblood wypowiedział wierność Clave w 1750 roku, kiedy zostali usunięci ze spisów i zdegradowani - a polowanie na nich zostało rozpoczęte. Ród jest przeciwnikami Clave, jednak wyznaje zasady zgodne z krwią Nefilim - obserwując na przestrzeni wieków co dzieje się w szeregach Nocnych Łowców mogą stwierdzić, że władza Clave powinna ulec zmianie.


Rezydencja

Dwór rodu Hunterblood mieści się w Stambule, choć oni zwykli nazywać miasto Konstantynopolem. Dwór mieścił się na obrzeżach, powyżej terenu reszty miasta, z widokiem na wieżę Galata, w której Ród organizował spotkania. Niestety, z uwagi na niesprzyjający wampirom klimat Hunterbloodowie przenieśli się do Wielkiej Brytanii - do Edynburga dokładniej. Tam postawili jeden z najpiękniejszych dworów dzisiejszych czasów.


Symbol i cechy charakterystyczne

Symbolem rodu jest miecz zroszony krwią.
Z uwagi na pochodzenie rodu (Stambuł, Turca), mają bardzo charakterystyczną dla tamtego regionu urodę.
Po przejściu na nieśmiertelną stronę, wszyscy wytatuowali sobie anielską runę Enkeli, zniekształconą.


Historia

Ekrem Macar urodził się w roku 1685, w Konstantynopolu. Był potomkiem jednego z największych rodów Nocnych Łowców, zamieszkujących tamte tereny. Wydał na świat potomków, a dzięki wielożeństwu miał ich całkiem sporo. Tylko jedna kobieta była dla niego najważniejszą – ta, w której żyłach płynęła krew równie szlachetna co jego. To właśnie ich dzieci, były klejnotami w koronie, przynajmniej dla Ekrema. Ze związku z Ayfer miał trzech synów: Cahit, Fahri i Hasan. Wszyscy byli szkolenia zgodnie z zasadami Clave i Nefilim. W Turcji rodów Nocnych Łowców było niewiele, a oni byli najbardziej szanowani.
Synowie Ekrema mieli swoje rodziny, wszyscy zamieszkiwali przepiękną rezydencję, kiedy stała się tragedia. W roku 1750, kiedy dzieci synów Ekrema były u początku dorosłości, wampir pragnący zemsty zaatakował ich rezydencję. Cały ród w ramach kary został przemieniony w wampiry. Clave wyrzekło się ich, skazując na banicję, a oni musieli uciekać przed złowrogimi spojrzeniami. Wampirów, które zaatakowały było zbyt wiele – ich wszystkich, przemienił zaś jeden z osobników, władający całą resztą. Kiedy obudzili się w nowym życiu… Ekrem zarządził zmianę nazwiska z Macar na Hunterblood. Byli łowcami, teraz żądnymi krwi.


Członkowie rodu:

Ekrem Hunterblood (ur. 1685r., przemiana w wieku 65 lat)
Ayfer Hunterblood (ur. 1691r., przemiana w wieku 59 lat)
  Cahit Hunterblood (ur. 1708r., przemiana w wieku 42 lat)
   Syn (ur. ok. 1726r., przemiana w wieku 24 lat)
   Syn (ur. ok. 1729r., przemiana w wieku 21 lat)

  Fahri Hunterblood (ur. 1710r., przemiana w wieku 40 lat)
   Córka (ur. ok. 1727r., przemiana w wieku 23 lat)
   Córka (ur. ok. 1730r., przemiana w wieku 20 lat)
   Syn (ur. ok. 1732r., przemiana w wieku 28 lat)

  Hasan Hunterblood (ur. 1712r., przemiana w wieku 38 lat)
   Syn (ur. ok. 1733r., przemiana w wieku 17 lat)
   Córka (ur. ok. 1734r., przemiana w wieku 16 lat)


Ród Hunterblood jest jednym z najbardziej znanych wampirzych klanów!

Status, Moderator Rodu

Status: MOŻNA TWORZYĆ CZŁONKÓW RODU - WAMPIRY
Moderator rodu: ADMINISTRACJA

  Temat: Highsmith
Shadowhunter

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9

PostForum: Detaliczny opis rodów    Wysłany: Wczoraj 23:25   Temat: Highsmith

Highsmith

Stare grzechy mają długie cienie


Przynależność i postawa

Ród Highsmith od wieków jest wierny Clave, jednak ich podejście do Podziemnych zmieniło się na przestrzeni wieków. Niegdyś byli bezstronni, choć nieco negatywnie nastawieni w kwestiach konfliktów z Podziemnymi, jednak od kiedy głową rodu została Evelyn Highsmith podejście się zmieniło - ród stał się wrogi wobec Podziemia, dlatego opowiedzieli się po stronie The Cohort.


Rezydencja

Od kilku pokoleń ród Highsmoth piastuje stanowisko Dyrektora Instytutu w Londynie i właśnie ten Instytut stał się jednocześnie ich rezydencją. Evelyn i jej potomek uwielbiali swoją pozycję i nie zamierzali oddać Instytutu w niczyje ręce, zapewne dlatego zadomowili się w nim tak bardzo.


Symbol i cechy charakterystyczne

Symbol rodu zmienił się w ostatnim czasie. Evelyn dożyła sędziwego wieku, dzierżąc w dłoni srebrną lasę wykończoną runicznymi wzorami, ten przedmiot przekazała swojemu synowi, przez co stanowi on symbol tej rodziny.
Highsmithowie charakteryzują się białym niemal kolorem włosów.
Członkowie tego rodu mają zwiększoną zdolność do rozszyfrowywania iluzji.


Historia

Na początku 1920 roku, Hector Highsmith objął stanowisko Dyrektora w Instytucie w Londynie. Negatywnie nastawiony do Podziemnych sprawiał jednak wrażenie, że jest bezstronny i bezkonfliktowy. Jego córka - Evelyn, która objęła po nim stanowisko bardziej otwarcie podeszła do sprawy i jasno określiła swoją niechęć wobec Podziemnych. Podobnie było z jej synem i wnukiem. Evelyn nigdy nie zdradziła nazwiska ojca swego dziecka, ale to właśnie on - Michael - objął stanowisko Dyrektora po niej. Michael Highsmith poparł działania członków The Cohort i Dearbornów, dając im swoje pełne wsparcie. Dlatego też Highsmithowie stracili możliwość dowodzenia Instytutem w Londynie i muszą się ukrywać.


Członkowie rodu:

Hector Highsmith (ur. 1898r., zm. 1941r.)
Evelyn Highsmith (ur. 1930r., zm. 2013r.)
Michael Highsmith (ur. 1956r.)
Evan Highsmith (ur. 1988r.)

Status, Moderator Rodu

Status: Ród otwarty
Moderator rodu: Brak

  Temat: Herondale
Shadowhunter

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 10

PostForum: Detaliczny opis rodów    Wysłany: Wczoraj 19:11   Temat: Herondale

Herondale

Anioły nie ptaki - nie odlatują do ciepłych krajów.


Przynależność i postawa

Ród Herondale pozostaje rodem wiernym Clave, jednak w kwestiach Podziemnych pozostają Bezstronni. Kilku członków rodu piastowało wysokie stanowiska w Instytutach i w Radzie Clave, jednak zawsze starali się podchodzić obiektywnie do kwestii.


Rezydencja

Ród Herondale rozsiany jest po całym świecie, choć główna linia rodu posiadała własną rezydencję na obrzeżach Alicante, w Idrisie. W dzisiejszych czasach jest to miejsce opustoszałe. Jace Herondale mieszka w Nowym Yorku, a jego kuzyn Kit wędruje po świecie.


Symbol i cechy charakterystyczne

Symbolem rodu Herondale jest czapla, a pierścień należący do rodu ma wygrawerowany wzór lecących ptaków.
Członkowie rodu mają jasne włosy, koloru blond i niebieskie oczy.
Męscy potomkowie posiadają znamię w kształcie gwiazdy na ramieniu - pamiątka po spotkaniu Willa Herondale'a z aniołem Ithurielem.
Członkowie rodu Herondale mają bardzo wyostrzone zmysły, nie jest im potrzebna runa Voyance, lecz gdy ją otrzymują są w stanie rozmawiać nawet z duchami.


Historia

Pierwsze wzmianki na temat rodu pochodzą z 1800 roku, dotyczą Tobiasa Herondale’a, jego żony Evy oraz nienarodzonego syna. Eva i Tobias zostali straceni, a wielu uznało, że ich syn zginął wraz z nimi, będąc jeszcze w łonie matki. Catarina Loss uratowała niemowlę, wyciągając je z łona matki, a następnie wychowała wśród Przyziemnych. Z tego powodu uznało się linię rodu Herondale za zakończoną, a w rzeczywistości istnieli poza wiedzą Clave.
Rozległe wici rodziny rozciągały się przez wieki. Tobias miał brata – Williama. Właśnie od tych braci wszystko się zaczęło. Efraim (syn Tobiasa) zapoczątkował linię części rodu, jednak to potomkowie Willa Herondale’a tworzyli główny trzon.
Ostatnie dwa pokolenia Rodu miały ogromny udział w Świecie Cieni. Imogen oraz Marcus posiadali jednego syna – Stephena Herondale’a. Stephen był przyjacielem Valentine’a i wraz z nim brał udział w działaniach Kręgu. Widząc zachowania przywódcy zaczął się buntować, jego żona w tym czasie była brzemienne. Valentine zlecił zabicie ich obojga, a dziecko z łona Celine zostało odebrane i przekazane Morgensternowi, który eksperymentował na chłopcu. Celine była jego drugą żoną, pierwsza była Amatis Greymark, jednak wskutek działań rodów musieli zakończyć małżeństwo.
Jace Herondale brał udział w Mrocznej Wojnie, zagubiony człowiek, który przeszedł w życiu bardzo wiele. Jako podrzutek nie miał własnej tożsamości, przez wiele lat przedstawiał się innym nazwiskiem, aż finalnie odkrył prawdę na swój temat. Zdradziło go znamię w kształcie gwiazdy, bo właśnie wtedy Imogen zorientowała się, że ma styczność z własnym wnukiem.


Członkowie rodu:

a. Tobias Herondale (ur. 1790r., zm. 1828r.) + Eva Herondale zd. Blackthorn (ur. 1804r., zm. 1828r.)
[list]Efraim Herondale (ur. 1828r., zm. 1870r.)
  Nieznane generacje
  Johnny Rook (Herondale) (ur. 1967r., zm. 2012r.) + Rosemary Herondale (ur. 1975r., zm. 2012r.)
   Kit Herondale (ur. 1997r.)


a. William Herondale (ur. 1792r., zm. 1850r.) + Bezimienna kobieta
b. Edmund Herondale (ur. 1835r., zm. 1893r.) + Linette (ur. 1839r., zm. 1895r.)
c. Ella Herondale (ur. 1859r., zm. 1873r.)
c. Cecily Herondale (ur. 1863r., zm. 1945r.)
d. Lightwoodowie
c. Will Herondale (ur. 1861r., zm. 1937r.) + Tessa (ur. 1862r.)
d. Lucie Blackthorn zd. Herondale (ur. 1887r., zm. 1959r.)
d. James Herondale (ur. 1886r., zm. 1963r.) + Cordelia (ur. 1885r., zm. 1962r.)
e. Owen Herondale (ur. 1912r., zm. 1971r.) + Lydia (ur. 1915r., zm. 1985r.)
f. Marcus Herondale (ur. 1943r., zm. 1991) + Imogen (ur. 1946r., zm. 2007r.)
g. Stephen Herondale (ur. 1966r., zm. 1981r.) + Celine (ur. 1971r.)
h. Jace Herondale (ur. 1991r.)

Status, Moderator Rodu

Status: Ród otwarty
Moderator rodu: Brak

  Temat: Domogarov
Shadowhunter

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 16

PostForum: Detaliczny opis rodów    Wysłany: Wczoraj 18:33   Temat: Domogarov
Domogarov  Wierność: Clave

  Rezydencja: Idris i Moskwa

  Symbol: Niedźwiedź

  Status: Rodzina Otwarta

  Cechy charakterystyczne: wszyscy spowinowaceni z główną linią rodu posiadają ciemno brązowe włosy i błękitne oczy oraz są wyjątkowo wysocy i dostojni. Głowa rodziny nosi tytuł cara, małżonka carycy. Uchodzą za jedną z najbogatszych familii

   Car: Alexander Domogarov (42 lata)
   Córka: Natasha (16 lat)
   Zwerbowani po Mrocznej Wojnie: dowolna ilość graczy


Początki rodu sięgają czasów panowania Cara Ivana IV Groźnego. Pierwsza dwójka członków to jego potomstwo z nieprawego łoża, niemogąca ubiegać się prawnie o koronę rosyjską. Niejako dla Clave zawdzięczają ocalenie przed ojcem chcącym pozbyć się niechcianego balastu. Nagły wzrost znaczenia i rozrost Imperium zmusił Nefilim do objęcia patronatu nad tamtejszymi rejonami, w tym celu potrzebowali familii która mogłaby się tego podjąć. W skutek niewystarczającej liczby wolnych Łowców mogących strzec tak wielkich połaci ziemskich, podjęto decyzję o skorzystaniu z Kielicha. Bękarty z rodziny panującej wydawały się idealnymi kandydatami, doskonale znającymi zwyczaje i realia państwa.
Na przestrzeni wieków, współpraca pomiędzy Domogarovami i Clave układała się różnie. To trudna relacja, w której nie raz musiano dość mocno ograniczać ambicję Rosjan. Ci mieli skłonności do próby podporządkowania sobie innych rodów, mariażami bądź siłą oraz walkę o terytoria. Z tego względu, nieoficjalnie, często wojowali z sąsiadami. Do najkrwawszych starć dochodziło ze skandynawskimi Svanströmami i polskimi Skrzetuskimi. Z dawnymi wikingami walczono o wpływy na terenie państw bałtyckich i w Finlandii. Z Rzeczpospolitą bito się o Ukrainę i Wielkie Księstwo Litewskie. Ci drudzy zostali wchłonięci przez carat w czasie rozbiorów i ich ród został oficjalnie uznany za wymarły. Niedługo później Clave, na blisko sto lat, pozbawiło Rosjan kontroli nad Instytutem Moskiewskim, jako karę za notoryczne łamanie prawa. Głowę okręgu narzucano odgórnie. Wcześniej reperkusjom poddawano poszczególnych przedstawicieli rodziny.
Za jedną z dwóch największych tragedii w dziejach Domogaróv uznaje się lata trzydzieste XX wieku. Czystki stalinowskie zdołały dopaść nawet Nefilim, czasowo mocno ograniczając ich bytność na terenie ZSRR. W tym okresie wymordowano 1/4 członków, najprawdopodobniej bez żadnych zakulisowych działań niesprzyjających Clave Podziemnych. Drugą stanowiła Mroczna Wojna, skutkiem której niemalże wszyscy utracili życie. Cudem ocalał następca tronu, obecny Car Alexander i jego córka, Natasha. Po pewnej reformie, głównie wskutek mizernej liczebności, ograniczył on imperialne tradycje przodków i skupił się na zapewnieniu porządku na wydzielonym terenie. Rozpoczął zakrojoną na szeroką skalę akcję werbunkową i podjął współpracę z częścią Podziemia i ludźmi obdarzonymi Widzeniem. Dzisiejsza Rosja może uchodzić za jeden ze spokojniejszych regionów świata, w świetle działalności Clave.

Moderator Rodu: BRAK
  Temat: Whitelight
Shadowhunter

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 19

PostForum: Detaliczny opis rodów    Wysłany: Wczoraj 18:32   Temat: Whitelight

Whitelight

Światło potrzebuje cienia.


Przynależność i postawa

Ród Whitelight od początku swego istnienia przynależy do Clave, jednak nie zgadza się z większością ich postulatów. Najmłodsze pokolenie rodu poparło Podziemnych i opowiedziało się po ich stronie. W trakcie Mrocznej Wojny wspierali walkę po stronie Podziemnych, a później sprzeciwiali się postanowieniom Zimnego Pokoju. Ród Whitelight określa swoje podejście jako Pro Podziemne.


Rezydencja

Rezydencja Rodu Whitelight mieści się w Idrisie, na obrzeżach lasu Broceling. Ogromny budynek w starodawnym stylu, otoczony pięknymi, różanymi ogrodami. Z uwagi na status majątkowy Rodu jego członkowie posiadać mogą własne mieszkania, domy lub apartamenty, ulokowane w całym świecie.


Symbol i cechy charakterystyczne

Symbolem rodu Whitelight jest Biała Róża niosąca światło. Według podań, w mrocznych czasach Czarownik za pomocą magii tchnął światło w jeden z kwiatów i przekazał go Nefilim, pierwszemu o nazwisku Whitelight, a Anioł Razjel nakazał mu nieść światło.
Mężczyźni tego rodu mają jasne blond włosy oraz są bardzo wysocy.
Kobiety natomiast są niskie, drobne i mają rude włosy.


Historia

W 1903 roku po raz pierwszy w Księgach pojawia się nazwisko Whitelight. Poprzez napojenie się w Kielicha Anioła w szeregi Nefilim wstąpił Joseph. Przed ceremonią przyśnił mu się Anioł Razjel, który rzekł do niego ”Będziesz nieść światło”. Dlatego też w trakcie rytuału Joseph obrał nazwisko Whitelight. Pochodził z bogatej rodziny, z okolic Dijon, z Francji. Zawsze podobały mu się tereny znajdujące się na styku trzech państw, a kiedy odwiedził po raz pierwszy Alicante, zakochał się w Idrisie. To właśnie tam, na obrzeżach lasu Brocelind postawił swoją rezydencję, która odtąd stała się Dworem Whitelightów.
Joseph miał jednego syna i dwie córki. Syn – James, urodził się w 1913 roku. Christine i Margaret kolejno w 1915 i 1920 roku. Obie kobiety doczekały się własnych rodzin, wżeniając się w młode rodziny Nefilim, nie należące do starszyzny. Posiadały potomków! James miał trójkę dzieci, Theodora, Dominica i Arianę. Ariana nie dożyła wieku podeszłego, ginąc za młodu w walce, wraz ze swoim bratem Theodorem. Dominic założył własną rodzinę, kontynuując nazwisko. Dominic doczekał jednego syna – Connora, urodzonego w 1962 roku, który poślubił Lacey Sternflow. Pierwszy ich syn pojawił się na świecie w 1982roku, a nadali mu imiona Sebastian Theodor. Po dziesięciu latach doczekali się kolejnego dziecka, córki – Margaret Ariana, urodzona w 1992 roku. Po kolejnych dwóch na świat przyszedł jeszcze jeden syn – James Dominic.
Po narodzinach chłopca, które Lacey niemal przypłaciła życiem, zostali opętani przez demony. Odtrącili najstarszą dwójkę, chcąc najmłodsze dziecię wychować na wojownika pchanego w stronę ciemności. Sebastian pewnego razu do swej siostry wymówił słowa ”Światło potrzebuje cienia”, a w dzisiejszym czasie stały się one mottem rodziny.
Najstarszym potomkiem rodu Whitelight jest Margaret, która po zamążpójściu zmieniła nazwisko na Whitelight i wydała na świat syna Alexandra. James został więc najstarszym, męskim potomkiem rodu, ożenił się z Shantae Verlac i doczekali się bliźniąt: Theodora i Clarisse.


Członkowie rodu:

Connor Whitelight (ur. 1962 r., zm. 2017r.)
Lacey Whitelight zd. Sternflower (ur. 1963r., zm. 2018r.)
Sebastian Whitelight (ur. 1982r., zm. 2015r.)
Margaret Nightwind zd. Whitelight (ur. 1992r.)
Alexander Nightwind, syn Margaret (ur. 2019r.)
James Whitelight (ur. 1994r.)
Shantae Whitelight zd. Verlac (ur. 1989r.)
Theodor Whitelight (ur. 2019r.)
Clarissa Whitelight (ur. 2019r.)


Status, Moderator Rodu

Status: Ród zamknięty
Moderator rodu: Margaret Whitelight

  Temat: Fairchild
Shadowhunter

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 25

PostForum: Detaliczny opis rodów    Wysłany: 2019-06-15, 22:22   Temat: Fairchild

Fairchild

Często wystarczy jedna chwila, by wszystko zmienić


Przynależność i postawa

Ród Fairchild pozostaje wierny Clave, jednak sympatyzują głównie z Faeriami. Ród uważał postanowienia Zimnego Pokoju za zbyt drastyczne, wspierał nie tylko Faerie, ale również pozostałym Podziemnych. Od pokoleń opowiadają się za współpracą z Podziemnymi.


Rezydencja

Ród Fairchild nie zajmuje się żadnym z Instytutów, dlatego też nie mają stałego miejsca rezydowania. Wielu członków rodu miało swoje domostwa w Alicante, jednak w ostatnich latach rozpierzchli się po świecie. Clarissa Fairchild zamieszkuje Instytut w Nowym Yorku i jest najbardziej znaną członkinią tego rodu.


Symbol i cechy charakterystyczne

Symbolem rodu Fairchild jest para skrzydeł wróżki, a ich rodzinną insygniom jest Fair Folk - pierścień z wzorem skrzydeł.
Członkowie rodu Fairchild charakteryzują się rudymi włosami i intensywnie zielonymi oczami, zwłaszcza u kobiet.


Historia

Historia rodu Fairchild sięga średniowiecza, najwcześniejsze wzmianki pochodzą z początku trzynastego wieku. Pierwsi przedstawiciele pochodzili z dość ubogiej szlachty angielskiej, głównie za sprawą zdolności widzenia. Nie bez powodu symbolem rodu są skrzydła Faerie, ci Łowcy są mocno związani z Baśniową Krainą i tamtejszymi mieszkańcami. Więzy pokrewieństwa znalazły swe odbicie w genetyce, a część ludzkich krewnych dobrowolnie poddawała się przemianie we Wróżków. Dar widzenia był często przekazywany potomstwu i w końcu został zauważony przez Clave. Ci skorzystali z okazji i nakłonili ich do przejścia na stronę Nefilim. Tym samym powstała nowa rodzina o prastarych tradycjach, choć nigdy nie zapomnieli o krewnych ze Świata Cieni. Podobno niektórzy z nich, z różnych powodów niebędący w stanie funkcjonować w anielskim społeczeństwie, udało się na wygnanie i służyło w szeregach Dzikiego Gonu. Ta familia od wieków miała najprawdopodobniej najlepsze stosunki ze wspomnianą rasą Podziemnych, co często ułatwiało zabiegi dyplomatyczne. To właśnie im zwykła przypadać zaszczytna rola negocjatorów, za wyjątkiem Mrocznej Wojny. W jej trakcie Clarissa musiała walczyć zarówno przeciwko ojcu jak i bratu, a większość pobratymców utraciła zaufanie do Fairchild. Tym samym zostali wtedy odsunięci na boczny tor, na co nie mogli zbyt wiele poradzić ze względu na skromną ilość członków w głównej linii rodu. Na ich szczęście, swego rodzaju potępienie nie trwało długo i młódka otrzymała wysokie stanowisko w Nowojorskim Instytucie. Na dzień dzisiejszy zdanie o nich, zwłaszcza wśród Nefilim niebędących negatywnie nastawionymi do Podziemnych, jest pozytywne. We wspomnianym miejscu pracy praktycznie nie mają przeciwników.
Pomijając ostatnie burzliwe lata, rodowi wiodło się naprawdę nieźle. W przeszłości familia mogła poszczycić się dość sporą ilością członków i sprawowaniem pieczy nad Instytutem w Londynie, w XIX wieku przez Granvilla i następnie jego córkę, Charlottę. Wkrótce to właśnie ją obrano Konsulem. Była pierwszą kobietą której powierzono to stanowisko.


Członkowie rodu:

Roderick Fairchild (ur. 1800r., zm.1879r.)
Granville Fairchild (ur. 1800r., zm. 1880r.)
Charlotte Fairchild (ur. 1855r., zm. 1903r.) + Henry Fairchild zd. Branwell (ur. 156r., zm. 1999r.)
  Charles Fairchild (ur. 1879r., zm. 1937r.)
  Matthew Fairchild (ur. 1886r., zm. 1950r.)
  Unnamed Daughter


Nieznana generacja

Aloysius Fairchild (ur. 1903r., zm. 1944r.)
  Granville II Fairchild (ur. 1940r., zm. 1991r.) + Adele Fairchild zd. Nightshade (url. 1950r., zm. 1991r.)
   Jocelyn Fairchild (ur. 1970r.)
    Jonathan Morgenstern (ur. 1190r., zm. 2007r.)
    Clarissa Fairchild (ur. 1991r.)Status, Moderator Rodu

Status: Ród zamknięty
Moderator rodu: Administracja

  Temat: Dearborn
Shadowhunter

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 16

PostForum: Detaliczny opis rodów    Wysłany: 2019-06-15, 19:53   Temat: Dearborn

Dearborn

Gdy przyjdą czasy, że zapomnę, Ty będziesz moją drogą


Przynależność i postawa

Ród Dearborn odmówił wierności Clave, przeciwstawiając się ich rozkazom w trakcie Mrocznej Wojny. Od pokoleń byli przeciwnikami dobrego traktowania Podziemnych, próbowali wymuszać na nich kary i dążyć do zamknięcia Podziemnych. Początkowo wspierali Krąg Valentine'a, później głowa rodu Dearborn założyła ugrupowanie zwane The Cohort.


Rezydencja

Rezydencją rodu Dearborn jest dwór znajdujący się wysoko w górach, na obrzeżach Idrisu. Prowadzi do niego trudno dostępna droga, zabezpieczona w odpowiedni sposób. Dwór Dearbornów jest zabezpieczony przed niechcianymi osobnikami, a przez swoją niedostępność mało który śmiałem wybiera się w to miejsce.


Symbol i cechy charakterystyczne

Symbolem rodu Dearborn jest serce. Ród uważał się za najważniejszy i najbardziej prawy, ukochany przez Anioła Raziela.
Członkowie rodu Dearborn mają wytatuowany symbol założycieli The Cohort - symbol serca przebitego strzałą.


Historia

Nazwisko rodu Dearborn zostało okryte hańbą, przez występki Horacego Dearborna, który założył ugrupowanie zwanego The Cohort. Ród Dearborn jest ogromnym przeciwnikiem Podziemnych, uznając, że powinni być zamykani w specjalnych miejscach, a najlepiej zabijani. Nie brali udziału w Mrocznej Wojnie, ukrywając się w tym czasie w Zurychu. Po wprowadzeniu Zimnego Pokoju zaczął gromadzić Nefilim pod nazwą ugrupowanie The Cohort, aż do 2012 roku, w którym zginął. Oficjalnie uznaje się ród Dearbornów za wymarły, jednak podania mówią, że Zara Dearborn uciekła i ukrywa się przed światem, chcąc kontynuować dzieło ojca.


Członkowie rodu:

Inkwizytor Dearborn (ur. ok. 1800r.; zmarły)
Horace Dearborn (ur. 1980r., zm. 2012r.)
Zara Dearborn (ur. 1993r.)

Status, Moderator Rodu

Status: Ród otwarty
Moderator rodu: Administracja

  Temat: Cartwright
Shadowhunter

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 10

PostForum: Detaliczny opis rodów    Wysłany: 2019-06-15, 19:52   Temat: Cartwright

Cartwright

Wierz w uczucia, ale nie w bajki


Przynależność i postawa

Cartwrightowie pozostawali otwarcie wierni Clave, jednak w trakcie wielkich batalii i wielkich wojen nie opowiadali się po żadnej ze stron. Wykonywali swoje obowiązki, nie opowiadając się. Cartwrightowie zawsze byli uznawani za najbardziej bezstronny ród.


Rezydencja

Rezydencja w Idrisie, nieopodal wysokich murów Alicante należała do rodu Cartwright. Nie jest to ogromny budynek, zbudowany w nieco nowocześniejszym stylu. Jego bliska odległość do stolicy Idrisu działała zawsze na plus tej lokalizacji.


Symbol i cechy charakterystyczne

Symbolem rodu Cartwright są niezapominajki. Te kwiaty świadczą o podejściu do spraw i uznawaniu ich za ważne.
Członkowie rodu Cartwirght charakteryzują się blond włosami oraz... grubymi szyjami.


Historia

Na przestrzeni wieków ród Cartwright zamieszkiwał wiele miejsc, jednak ich domem zawsze było Alicante. Pierwszym zapisanym na kartach ksiąg członkiem rodu był Clive. Data urodzenia nie jest znana, jednak wiadomo, że zmarł w 1899 roku. Clive najprawdopodobniej miał również siostrę, Grace, która po śmierci brata i ich rodziców została adoptowana przez Tatianę Blackthorn i przeniosła się wraz z nią do Londynu. Później na wiele lat informacje o rodzie Cartwright zanikają, aż do 1991 roku, kiedy na świecie pojawia się Jonathan. Nauczał się w Scholomancji i został Centurionem, stąd więcej informacji na jego temat. Wiadomo również, że miał siostrę Iriną, młodszą od niego o cztery lata, urodzoną w 1993 roku. Irina dobrze znała się z Alecem Lightwoodem, niewykluczone, że przez pewien czas mieszkała w Instytucie w Nowym Yorku.


Członkowie rodu:


Clive Cartwright (ur. 1855r., zm. 1899r.)
Grace Carstairs (ur. 1886r., zm. 1938r.)
Isidore Cartwright (ur. 1908r., zm. 1978r.)
Jon Cartwright (ur. 1991r.)
Irina Cartwright (ur. 1993r.)

Status, Moderator Rodu

Status: Ród otwarty
Moderator rodu: Brak

  Temat: Carstairs
Shadowhunter

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 16

PostForum: Detaliczny opis rodów    Wysłany: 2019-06-15, 19:52   Temat: Carstairs

Carstairs

Nie bądź jak zamek z piasku


Przynależność i postawa

Carstairowie byli wierni Clave, jednak na przestrzeni lat i dzięki wsparciu Blackthornów stali się zagorzałymi przeciwnikami Zimnego Pokoju oraz The Cohort. Walczyli przeciwko ugrupowaniu, a Emma Carstairs odegrała ogromną rolę w tej walce. Ród Carstairs przyjmuje postawę popierających Podziemnych.


Rezydencja

Carstairowie mieszkali w różnych miejscach świata. Jednym z pierwszych był Instytut w Szanghaju, z którego później nazwisko przewędrowało do Anglii, dokładniej do Londynu. Od tamtej pory nie mają stałego miejsca zamieszkania, są rodem przechodnim, kojarzonym z wieloma miejscami.


Symbol i cechy charakterystyczne

Symbolem rodu Carstairs jest wieża zamkowa.
Cechą charakterystyczną członków rodu Carstairs są blond włosy i bardzo blada cera.


Historia

Ród Carstairs jest wiekowym rodem. Wzmianki o pierwszych członkach pochodzą z XVII wieku. Jonasz Carstairs po ślubie z Ke Wen Yu zamieszkał w Instytucie w Szanghaiu, doczekali się syna o imieniu James, który po tragicznej śmierci rodziców - zginęli w walce z wielkim demonem Yanluo - przeniósł się do Instytutu w Londynie. James wstąpił do zakonu Cichych Braci, a Cortana - krótkie ostrze należące do Carstairsów zostało przekazane jego wujowi Eliasowi, który kontynuował nazwisko. Elias pojął za żonę Sonę, z którą doczekał się dwójki dzieci - syna Alastaira oraz córkę Cordelię. Alastair przekazał nazwisko dalej, to właśnie on był dziadkiem Johna Carstairsa. Cordelia, siostra Alastaira natomiast wzięła ślub z Jamesem Herondalem. Ród Carstairs odegrał sporą rolę w Mrocznej Wojny, gdy w 2007 roku zginęli John i jego żona Cordelia Carstairs, osierocając dwunastoletnią córkę Emmę, wysłaną do Los Angeles - aby zajęła się nią rodzina Blackthorn.


Członkowie rodu:

Jonah Carstairs (ur. 1838r., zm. 1872r.)
Ke Wen Yu (ur. 1839r., zm. 1872r.)
Elias Carstairs (ur. 1840r., zm. 1894r.)
Sona Carstairs (ur. 1850r., zm. 1911r.)
James "Jem" Carstairs A.K.A. Brat Zachariasz (ur. 1861)
Tessa Carstairs zd. Gray (ur. 1862r.)
Alastair Carstairs (ur. 1884r., zm. 1928r.)
Cordelia Carstairs (ur. 1885r., zm. 1962r.)
John Carstairs (ur. 1972r., zm. 2007r.)
Cordelia Carstairs zd. Townsend (ur. 1974r., 2007r.)
Emma Carstairs (ur. 1995r.)
Mina Carstairs (ur. 2013r.)

Status, Moderator Rodu

Status: Ród otwarty
Moderator rodu: BRAK

  Temat: Branwell
Shadowhunter

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 16

PostForum: Detaliczny opis rodów    Wysłany: 2019-06-15, 19:51   Temat: Branwell

Branwell

Nawet największe fale rozproszą się na skale


Przynależność i postawa

Ród Branwell pozostawał bezstronny przez lata swojej chwały. Ślubowali wierność Clave i tejże wierności dotrzymali. Użycie nazwiska skończyło się po tym, jak Henry przyjął nazwisko żony Fairchild. Nowe pokolenie Branwellów, stworzone przez Ceremonię Wstąpienia może mieć odmienne podejście.


Rezydencja

Ród Branwell upodobał sobie morze i morskie fale, stąd symbolika ich nazwiska. Rezydowali głównie na ziemiach Norfolk w Anglii, jednak nie mieli stago miejsca rezydowania. Na przestrzeni lat uznało się, że stary dwór Branwellów w Cromer był ich główną rezydencją. Dwór pozostaje niezamieszkały.


Symbol i cechy charakterystyczne

Symbolem rodu Branwell są morskie fale. Ród upodobał sobie życie nad wodami, morzami i oceanami, z czego byli wyraźnie kojarzeni.


Historia

Ród Branwell jest bardzo starym rodem Nocnych Łowców, którego nazwisko wymarło w XIX wieku. Ostatnia generacja tego rodu to dzieci urodzone około 1890 r., jednakże oni nie nosili już nazwiska Branwell. Zostało ono zhańbione przez Nestorarodu był Buford Branwell, a jego syn - Henry - chcąc ratować radowy honor wziął za żonę Charlotte Fairchild. Branwellowie zamieszkiwali tereny brytyjskie, dlatego po ślubie Henry przeniósł się do Instytutu w Londynie i zmienił nazwisko na Fairchild. Jego potomkowie mieli świadomość, że pochodzą ze starego rodu Branwell, jednak po 1900 roku ta wiedza zanikała, gdyż nazwisko okryte było złą sławą przez czyny Buforda.

Nazwisko Branwell można przyjmować, jednak nie można powiązać ich z kanonicznymi Branwellami.
Będzie to nazwisko nabyte podczas Ceremonii wstąpienia przez danego Przyziemnego lub poprzednie pokolenie [maksymalnie 1]


Członkowie rodu:


Buford Branwell (ur. ok. 1800r.)
  Henry Fairchild zd. Branwell (ur. 156r., zm. 1999r.) + Charlotte Fairchild (ur. 1855r., zm. 1903r.)
   Charles Fairchild (ur. 1879r., zm. 1937r.)
   Matthew Fairchild (ur. 1886r., zm. 1950r.)
   Unnamed Daughter


Status, Moderator Rodu

Status: Ród wymarły
Moderator rodu: BRAK

  Temat: Graymark
Shadowhunter

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 25

PostForum: Detaliczny opis rodów    Wysłany: 2019-06-15, 18:56   Temat: Graymark

Graymark

Bez wiatru nawet orzeł zbyt wysoko się nie wzniesie


Przynależność i postawa

Ród Greymark jest rodem wiernym Clave, a z uwagi na wilkołaka w ich rodzinie - stali się rodem pozytywnie nastawionym wobec Podziemnych. Od kiedy Valentine naraził Luciana na niebezpieczeństwo, wskutek czego został przemieniony, Ród Greymark jest przeciwnikiem tego typu ugrupowań.


Rezydencja

Swego czasu Ród Greymark zajmował się Instytutem w Nowym Yorku i właśnie z tego powodu siedziba rodu mieści się właśnie tam. Najstarszy żyjący potomek Lucian, choć już nie jest Nocnym Łowcą wspiera swój ród i pomaga jak tylko może. Dom należący do Greymarków nie jest przez niego zamieszkiwany.


Symbol i cechy charakterystyczne

Symbolem rodu Greymark są dwa orły z insygniami koronacyjnymi, oznacza to ich potęgę w Świecie Cieni, którą na przestrzeni ostatnich lat niestety stracili.


Historia

Korzenie rodu sięgają czasów wojny secesyjnej, zaś za protoplastów uznaje się Victora Jacksona i Julię Coleman. Reprezentowali dwie pomniejsze familie, które w ramach pokoju i unifikacji, połączyły się w jedną za sprawą mariażu i przywdziana wspólnie ustalonego nazwiska – Graymark. Oficjalnie w księgach zaczęli figurować od 1865 roku. Impet z jakim wkroczyli na scenę był spory, już w latach dwudziestych XX wieku, Edgar Greymark stanął na czele Instytutu w Nowym Yorku. Okres ten uchodzi za jeden z lepszych dla tamtejszych ziem i samej rodziny. To właśnie wtedy, jedyny w swej krótkiej historii, byli wystarczająco liczni aby móc wesprzeć inne Instytuty świeżą krwią. Jak wkrótce miało się okazać, była to decyzja błędna, gdyż większość z nich dokonała żywota przed wydaniem na świat potomstwa mogącego zostać wychowanym na pełnoprawnych Łowców. Na domiar złego, niesławę rodzinie przyniósł parabatai Valentine Morgensterna, Lucian. Wspierał go i Krąg, a intryga przez którą skończył jako wilkołak niemalże pogrzebała rodową spuściznę. Ostatnia oficjalna przedstawicielka rodu, Amatis, żona Stephena Herondale ,zginęła wskutek działań Sebastiana w trakcie Mrocznej Wojny.


Członkowie rodu:

Caleb Greymark (ur. 1945r., zm. 1980r.) + Cleophas Greymark (ur. 1950r.)
  Amatis Greymark (ur. 1967r., zm. 2007r.)
  Lucian Greymark (ur. 1970r.)


Michael Darkwell (ur. 1997r.)


Status, Moderator Rodu

Status: Ród Otwarty
Moderator rodu: BRAK

  Temat: Blackthorn
Shadowhunter

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 28

PostForum: Detaliczny opis rodów    Wysłany: 2019-06-15, 17:10   Temat: Blackthorn

Blackthorn

Lex malla, lex nulla
Złe prawo nie jest prawem


Przynależność i postawa

Blackthornowie przysięgli wierność Clave, jednak uznali, że Zimny Pokój jest karą zbyt restrykcyjną. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że Helena i Mark mieli w sobie domieszkę krwi Faerie. Są, byli i będą przeciwnikami wszelkiego negatywnego traktowania ras Podziemnych. Zmarła Livia stworzyła nawet ugrupowanie walczące z The Cohort. Ród Blackthorn wykazuje się podejściem Pro Podziemnym.


Rezydencja

Ród Blackthorn od kilku pokoleń piastuje stanowisko opiekunów Instytutu w Los Angeles. Poza niewielkim domostwem w Alicante, które odwiedzają sporadycznie, całkowicie zamieszkują teren Instytutu, którego część została zaadaptowana na ich lokum mieszkalne.


Symbol i cechy charakterystyczne

Symbolem rodu Blackthorn jest wieniec cierniowy.
Pierwsza linia od Andrew Blackthorna (z jego związku z Nerissą) charakteryzuje się zielonymi oczami i blond włosami.
Druga linia od Andrew Blackthorna (z jego związku z Eleonor) charakteryzuje się brązowymi włosami i brązowymi oczami.
Nie ma informacji na temat potomków Arthura Blackthorna, jednak cierpiał on na chorobę powodującą dwu-kolorowość tęczówek i przekazałby ten gen.


Historia

Rodzina Blackthorn jest jedną z najstarszych i największych rodów Nefilim. Pierwsze wzmianki w kronikach na temat Rodu Blackthorn pojawiają się w księgach z 1855roku, a może nawet kilka lat później. Rupert wziął ślub z Tatianą Lightwood, a w trakcie ich miesiąca miodowego został zabity przez teścia, a raczej demonicznego robaka w jego wnętrzu. Doczekali się dwójki dzieci, syna i córki, a linia rodu została przedłużona i nieprzerwanie trwa aż do dziś. Ostatnie dwie linie są bardziej znanymi. Andrew Blackthorn miał dwoje dzieci, oboje z tą samą kobietą, należącą do gatunku Faerie. W żyłach Marka i Helen płynie więc krew wróżek. Andrew zginął w trakcie Mrocznej Wojny i nie doczekał ślubu córki, która wyszła do Aline Penhallow. Drugą gałąź rodu zapoczątkowało małżeństwo Andrew z Eleanor Blackthorn, która na świat wydała całkiem sporo potomków. Pierwszy był Julian, później Livia należąca do Strażników, zginęła w 2012 roku. Kolejno pojawili się Tiberius, Drusilla i najmłodszy Octavian. Trzecia linia, Arthura Blackthorna nie jest znana i oficjalna, ponieważ ten jako jedyny odizolował się od rodziny.


Członkowie rodu:


Główna Linia

Rupert Blackthorn (ur. 1855r., zm. 1878r.) & Tatiana Blackthorn zd. Lightwood (ur. 1857r., zm. 1918r.)
  Jesse Blackthorn (ur. 1879r., zm. 1938r.) + Lucie Blackthorn zd. Herondale (ur. 1887r., zm. 1959r.)
  Grace Lightwood zd. Blackthorn (ur. 1886r., zm. 1940r.) + Christ Lightwood (ur. 1887r., zm. 1938r.)


Nieznane pokolenia

Andrew Blackthorn (ur. 1962r., zm. 2007r.) + Nerissa [Faerie]
  Helen Blackthorn-Penhallow (ur. 1989r.) + Aline Penhallow Blackthorn (ur. 1990)
  Mark Blackthorn (ur. 1991)


Andrew Blackthorn (ur. 1962r., zm. 2007r.) + Eleanor Blackthorn zd. Wildwind (ur. 1975r., zm. 2005r.)
  Julian Blackthorn (ur. 1995r.)
  Livia Blackthorn (ur. 1997r., zm. 2012r.)
  Tiberius Blackthorn (ur. 1997r.)
  Drusilla Blackthorn (ur. 1999r.)
  Tavvy Blackthorn (ur. 2004r.)


Arthur Blackthorn (ur. 1973r., zm. 2012r.)

Inne pokolenia

Janna Blackthorn [ur. 1993r., zm. 2018r.)
Arteria Blackthorn [ur. 1992r., zm. 2019r.)


Status, Moderator Rodu

Status: Ród otwarty
Moderator rodu: BRAK

  Temat: Ashdown
Shadowhunter

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 43

PostForum: Detaliczny opis rodów    Wysłany: 2019-06-15, 17:09   Temat: Ashdown

ASHDOWN

Porażka dołuje, doświadczenie wzmacnia


Przynależność i postawa

Ród Ashdown przysięgał wierność Clave i Nocnym Łowcom, jednakże na przestrzeni lat odsunęli się od pierwotnych założeń Nefilim, jakimi była ochrona Podziemnych. Ashdownowie wsparli gorliwie Dearbornów. Idąc nimi ramię w ramię planowali wyniszczenie Podziemia, pozamykanie Ras w odpowiednio przygotowanych miejscach, gdzie nie mieliby styczności z resztą "normalnych" ludzi. Dlatego utarło się, że ród Ashborn kieruje się poglądami Anty Podziemnymi.


Rezydencja

Ród ten nigdy nie piastował wysokich stanowisk w hierarchii, a także żaden z istniejących Instytutów nie został oddany pod ich opiekę, dlatego za siedzibę główną rodu Ashdown uważa się ich domostwo w Alicante, stolicy Idrisu. Istniejący członkowie rodu rozpierzchnięci są głównie po krajach europejskich.


Symbol i cechy charakterystyczne

Rodowym symbolem rodu Ashdown jest Jesion, uznawany za uosobienie odporności i siły. Jesiony są jednymi z najstarszych drzew na tym świecie, przez co uchodzi za drzewo potęgi.
Cechą charakterystyczną rodu Ashdown są rude włosy.


Historia

Pierwszym członkiem rodu Ashdown zapisanym w kronikach był Frederick. Informacje o nim pojawiają się po raz pierwszy z okresu około 1879 roku, gdzie został zapisany jako członek londyńskiej enklawy. To właśnie Frederick był ostatnim żyjącym członkiem rodu. Można więc uznać, że pierwotny ród zakończył swoją linię wraz z jego śmiercią. Niedługo później przyziemna, która w wieku dwudziestu lat została przemieniona przy użyciu Kielicha w Nefilim, przyjęła to nazwisko, dając mu możliwość nowego początku. Nie trwało to długo, bowiem po zaślubinach z Gideonem Lightwoodem przejęła jego nazwisko. Ponownie Ashdownowie zostali na kilka lat oddanie w niepamięć, aby wraz z dorastającym pokoleniem pojawił się nowy członek, w roku 1890 dokładnie. To był start nowego, silnego rodu. Kilka pokoleń trwało przy nazwisku, a w dzisiejszych czasach znani się trzej członkowie rodziny Ashdown. Rodzeństwo Cameron i Paige, zamieszkujący czasowo Instytut w Los Angeles, oraz ich kuzynka Vanessa, piastująca stanowisko Centuriona, mieszkająca w Idrisie.


Członkowie rodu:


Cameron Ashdown (ur. 1994r.)
Paige Ashdown (ur. 1997r.)
Vanessa Ashdown (ur. 1990r.)

Status, Moderator Rodu

Status: Ród otwarty
Moderator rodu: BRAK

  Temat: Svanström
Shadowhunter

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 43

PostForum: Detaliczny opis rodów    Wysłany: 2019-06-15, 17:03   Temat: Svanström
Svanström  Wierność: kompas moralny rodu, Clave

  Rezydencja: Sztokholm

  Symbol: Mjolnir z parą kruków: Huginem i Muninem (Myślą i Pamięcią)

  Status: Rodzina Otwarta

  Cechy charakterystyczne: włosy w kolorze blondu lub bieli, runy stałe wzorowane na nordyckich symbolach

   Przywódca: Christian Lodbrock (68 lat)
   Małżonka: Gerda Sturludóttir (51 lat)
   Dzieci: Alvir (40 lat, z pierwszego małżeństwa Christiana, Centurion), Agnes (30 lat), Lydia (22 lata, Centurion), Tamara (11 lat, adoptowana)
   I linia boczna: Ulfrik Helgason (45 lat), Ragnhild Hrafnkelsdóttir (42 lata), dzieci: 4 sztuki, zależne od inwencji graczy
   II linia boczna: zależna od inwencji graczyZa założycielkę rodu i zarazem pierwszą pijącą z Kielicha uchodzi Sigrid Haraldsdóttir, przywódczyni grupy działającej w Skandynawii, obdarzonej wzrokiem i zwalczającej wszelkie zagrożenia uznawane przez ogół ludzkości za demoniczne. W I połowie X wieku, wpływy Clave na terenach zdominowanych przez wikingów były słabe, co zachęcało część warstwy rządzącej do zaciśnięcia relacji z niektórymi klanami. Nietypowa familia wojowniczki była idealna, wszyscy jej członkowie cieszyli się szacunkiem i uznaniem społecznym, będąc mniej lub bardziej świadomymi Świata Cieni. Podjęto rozmowy których skutkiem była seria rytuałów dla tych uznanych za najsilniejszych i mających największe szanse na przetrwanie. Pozostali zostali niejako zasymilowani z czasem, ze związków uwieńczonych prokreacją. Potomstwo wychowywano na pełnoprawnych Nocnych Łowców. Etnicznie stanowili mieszankę szwedzką, norweską i duńską. Na drugim miejscu znajdowały się geny islandzkie i finlandzkie. Reszta jest nieistotna i z biegiem lat w familii znajdowało się parę drobniejszych naleciałości ze zwykle okolicznych narodów. Sama Sigrid miała pochodzenie norwesko-islandzkie, choć później linia pochodząca bezpośrednio od niej została zdominowana przez Szwedów.
W przeciwieństwie do większości Łowców, ci długo trzymali się wiary w starych bogów.
Nawet w XVII wieku praktykowali rytuały, choć te od dawna były już mocno okrojone. Nie składano ofiar z ludzi, daniny zwierzęce były rzadkie i miały najczęściej charakter upuszczenia krwi a nie zabójstwa. Panteon wyznaniowy został ograniczony do garstki najważniejszych, z pojedynczymi i indywidualnym wyjątkami. W tym zakresie należy doszukiwać się względów kulturowych i tradycji mającej odróżnić ród od innych. W praktyce szczerze wierzących było naprawdę niewielu. Pozycja kobiety była wysoka, tak jak w społeczeństwie dawnych wikingów. Walczące z demonami nosiły miano Tarczowniczek i żaden lokalny przedstawiciel Nefilim nie patrzył na to krzywo.
Interesująca jest kwestia nazwisk. Oficjalnie cała rodzina nazywa się Svanström. Początkowo stanowiła zlepek wojów z różnych plemion i dlatego obrano wspólne miano, tak aby nie wywyższyć którejś z rodzin nad inne. Wewnątrz występuje większy podział, zależnie od przodków i odnogi rodu. Ci byli skrupulatnie odnotowywani i informacje o nich przetrwały do dnia dzisiejszego. Statystycznie barbarzyńscy poganie dysponują najstarszymi i najlepiej zachowanymi kronikami spośród wszystkich rodzin. W przeciwieństwie do polityki Clave, nie dokonywano wymazywania nazwisk i jedynie odnotowywano czyny, chlubne lub mniej, w karcie każdego Nefilim. W to wliczeni są przedstawiciele którzy opuścili szeregi Łowców, razem z kierunkiem emigracji i w miarę możliwości, początkowymi losami na nowej drodze życia. Niektórzy, obecnie długowieczni, nieoficjalnie potrafią nadal z nimi współpracować w niektórych sprawach. Inni stanęli przeciwko braciom i ich potomkom na niejednym polu bitwy. Przez całą historię, rezygnujących z anielskiego dobrobytu było niewielu.
Największy stosunek aplikujących do przyjętych do Scholomacji mają Svanströmowie. Wydaje się że krew wikingów nadal płynie w ich żyłach i to dostatnio, do dziś uchodzą za doskonałych wojowników. Jako jedni z pierwszych zdołali wypracować metody zwalczania wampirów w czasie panowania niesławnego Vlada, dodatkowo nawiązując nieoficjalne porozumienie z późniejszymi krwiopijcami na własnym terenie. Koegzystencja z Podziemnymi należy do ich domeny, wbrew pozorom cenią spokój i potrafią dostosować prawo Clave do własnych potrzeb. Ich odmienność przejawia się w elastyczności. Z tego powodu czasem padają ofiarą żartów, zwykle wtedy gdy odwrócą się plecami. Mało kto ma odwagę wygarnąć im to prosto w twarz.

Moderator Rodu: BRAK
  Temat: Shimizu
Shadowhunter

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 31

PostForum: Detaliczny opis rodów    Wysłany: 2019-06-15, 16:55   Temat: Shimizu
Shimizu  Wierność: Clave

  Rezydencja: Tokio, Japonia

  Symbol: Morskie fale

  Status: Rodzina Otwarta

   Przywódca rodu: Shimizu Tadashi (45-60 lat)
   Małżonka: Shimizu Natsumi (44-59 lat)
   Najstarszy syn: Shimizu Hirotę "Hiro" (27-32 lat) Smocze Dziecko
   Młodszy syn: Shimizu Akira (25 lat)
   Córka: Shimizu Touka (26-31 lat)


Wywodzą się z klanu Taira, pierwszego, który doprowadził do utworzenia rządu zdominowanego przez samurajów (początek IX w.). Ostatni z potomków, Taira no Chikazane (1260-1290) wedle podań umarł bezdzietnie, lecz w istocie zostawił po sobie córkę. Zmuszona do radzenia sobie samodzielnie, pozbawiona wszelkiej rodziny, zaczęła poszukiwać nowych dróg, by wzmocnić swoje szanse na znalezienie męża. Interesowała się nowoczesnymi dla swoich czasów metodami przedłużenia życia, które obecnie nazwalibyśmy po prostu "czarami". Tak też trafiła na historię o niezwykłym kielichu, a że nie widziała dla siebie innej możliwości, zdecydowała się poddać dziwnemu, tajemniczemu rytuałowi. W ten sposób narodziła się protoplastka rodu, pierwsza Shimizu.
Jej silna krew odmieniała dzieci, do których imion sama zaczęła dodawać właśnie to nieoficjalne, drugie nazwisko, tworząc w ten sposób nowy ród, istniejący wewnątrz innych rodzin. Kilka pokoleń później, z jej linii narodziła się kolejna osobistość - Oda Nobunaga, który zapisał się na kartach historii jako jeden z trzech zjednoczycieli państwa Japońskiego. Jego córka, Tokuhime, wżeniła się w słynną rodzinę Tokugawa, dając jednak początek pewnemu przykremu incydentowi. Teściowa młodej dziewczyny, Lady Tsukiyama, okazała się kobietą bardzo surową i wymagającą. Po kilku latach małżeństwa z obowiązku, Tokuhime miała dość represji ze strony starszej kobiety. Pchana odwagą anielskiej krwi, skontaktowała się ze swym ojcem, donosząc anonimowo o rzekomej zdradzie Lady Tsukiyamy i jej spisku przeciwko rodzinie Oda.
Chcąc zachować pozytywne stosunki z rodziną Oda, rodzina Tokugawa zdecydowała się uwięzić Lady Tsukiyamę, a ostatecznie jej własny mąż skazał ją na śmierć. By zapobiec zemście syna za matkę, ten sam Tokugawa Ieyasu zlecił własnemu synowi, a mężowi Tokuhime, by popełnił seppuku. W tym samym czasie, sam Oda Nobunaga przewodniczył anielskim Shizmizu, podtrzymując ich dawne tradycje w wewnętrznych kręgach. Zwykli ludzie nie mogli wiedzieć o potędze ich krwi, dlatego rodzina rozwijała się po cichu. Sprawa Tokuhime wywołała jednak prawdziwą lawinę dyskusji. Część rodziny nie chciała nadal zgadzać się na aranżowane małżeństwa wzmacniające krew, wskazując na prowadzenie takich działań do tregedii. Nobunaga nie chciał jednak o tym słyszeć, mimo dramatu, który dotknął jego córkę. Swoich przeciwników ostatecznie wykluczył z rodu Shimizu, nieświadomie dając im nowe możliwości do rozwoju - poprzez łączenie z innym ludzkim rodem. Który jednak była to rodzina, pozwolę domyślić się samodzielnie.
Lata mijały, a Shimizu rozwijali się wraz z linią Tokugawa, najpotężniejszym japońskim rodem. Nieduża anielska społeczność na dobre rozwinęła skrzydła pod ich patronatem, łącząc własne nazwiska z tymi potężnymi ludźmi. Ród Shimizu odłączył się od nich zupełnie dopiero w roku 1867, gdy rozpoczęła się Restauracja Meiji, cesarz odzyskał pełnię władz, a szogunat Tokugawa został obalony i odsunięty od władzy.
Warto zaznaczyć, że początkiem XIX wieku na czele Clave stał właśnie konsul tejże rodziny - Shimizu-Tokugawa Katsugora. To on wpadł na pomysł traktatów między Nocnymi Łowcami a Podziemnymi, ostatecznie podpisując Europejski Traktat Podziemnych w 1815 roku. Jego imię zapisało się również jako inspiracja do stworzenia oficjalnych Porozumień (The Accords) stanowiących o pokoju między Podziemnymi a Clave (zawartych w roku 1872, 14 lat po śmierci Katsugory).


TRADYCJE:
 • Rodzina Shimizu tradycyjnie zamieszkiwała razem z rodami, pod którymi skrzydłami się rozwijała. Zasada ta przestała obowiązywać po tzw. "Rozpadzie Tokuhime" - Shimizu z polecenia Ody Nobunagi przenieśli się do własnej siedziby w 1570 roku. Potężny zespół mieszkalny mieścił się w Kofu, w cieniu gór, 150 km od Edo (obecnie Tokio), i od tamtej pory jest rozbudowywany i odnawiany. Obecnie żyją tam cztery pokolenia, rozgałęziające się w dziesiątki, o ile nie setki ludzi.

 • Najważniejszymi założeniami rodu jest trzymanie się dawnych tradycji i możliwość doskonalenia ich. Lubią porównywać się do dębu, wzrastającego powoli, lecz silnie i wysoko ponad inne drzewa.

 • Rodzina jest dla nich dobrem szczególnym - ogromną uwagę poświęca się dzieciom, młodszym pokoleniom.

 • Wśród Shimizu wciąż żywa jest tradycja aranżowanych małżeństw, szczególnie w obrębie anielskich krwi wysokich rodów. Idealnymi kandydatami są oczywiście noszący nazwisko - jeśli jednak pokrewieństwo jest zbyt bliskie, po ustaleniu odpowiednich warunków, do rodziny przyjmowana jest nowa krew. Największej presji podlegają Ci najbliżej "tronu", a im dalsze pokrewieństwo, tym zasada mniej jest egzekwowana.

 • Zasada dziedziczenia przywództwa w rodzie jest prosta - z ojca, na najstarszego syna. W przypadku nieposiadania przez głowę rodziny syna, władza przechodzi na najstarszego męskiego potomka kolejnego pokolenia. Istnieje jednak inna, wewnętrzna zasada, pozwalająca młodzieńcom wykazać się i zdobyć władzę poprzez typowe wyzwanie. Walka wymaga umiejętności użycia tradycyjnej broni rodu - katany. Wyzwanie można rzucić aż do dnia przejęcia władzy przez potomka. W razie przegranej, próbę można ponowić po roku.

 • Tradycje mówią także o najlepiej rokującym dziecku wśród całego pokolenia. Taki właśnie męski potomek zwany jest Smoczym Dzieckiem, a po przejęciu władzy, Smoczym Dziedzicem. Najczęściej tytuł ten przejmuje właśnie najstarszy syn władcy, choć niekiedy zdarza się, że przyznaje się go komuś zupełnie innemu. Od Smoczego Dziecka generalnie oczekuje się podjęcia próby przejęcia władzy, gdyż to on rokuje najlepiej wśród wszystkich dzieci/młodzieńców.Moderator Rodu: Shizhi
 
Strona 1 z 241
Skocz do :   
Shadow York @ 2019   Forum zostało otwarte 28.10.2017r.
York, England, UK

Partnerstwo