Shadows of York Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Burton Stone Inn
Autor Wiadomość
Eleanor Coleridge

Eleanor Coleridge

21/560

Wampir

Właścicielka Nocnego Klubu oraz Teatru

one garden two serpents eden never stood a chance

Wysłany: 2018-11-07, 16:44    [Cytuj]

Tok myślenia oby Pań był bardzo podobny o siebie. Eleanor także nie tolerowała samców, którzy to chcieli usidlić kobietę i mieć ja jaką służkę czyli zrób to i tamto. Myśleć każda istota potrafiła za siebie, a więc mężczyzna w życiu kobiety nie był już najważniejszy. Radziły sobie same od wieków. Potrafiły się bronić. W dawnych czasach nie wyłaniały się, ale w historii przecież słychać o odważnych kobietach, które przeciwstawiły się z jakiegoś powodu i rolę miały bardzo ważna tak samo jak i mężczyźni.
Koleżanka Nyx może i świetnie się bawi, ale zagrożenie nadal jest i cudem dzisiejszej nocy wyszła cało. Gdyby nie Nyx zapewne by już była zaciągnięta gdzieś w ciemny zaułek i kto wie co by z Nią oprawca robił.
Na jej pytanie zaśmiała się. Sama niekiedy wolała odpocząć oraz poczuć inną atmosferę, a w takich miejscach nie ukrywajmy nastawał inny czas i może wymiar? Eleanor rozejrzała się po miejscu uważnie przyglądając się każdej osobie.
- Noce są spokojne. Co mnie bardzo dziwi. Nie napotkałam na ulicach nic co mogłoby stać się dla mnie zagrożeniem.- Przerwała diabelsko się uśmiechając. Sama była zagrożeniem dla innych. Potrafiła zabijać, ale i obronić się. Walki miała we krwi. Wieki zrobiły swoje w jej treningach. Wiedziała jak obchodzić się z większością broni.
- Pojawiam się w takich miejscach nie tylko dla adrenaliny. Życie ludzkie i interpretowanie niektórych sytuacji jest zabawne. Pijani ludzie są zdolni naprawdę do wszystkiego. Kwestia popchnięcia ich do zgrzeszenia jest skromna.- Odparła nie ukrywając złych intencji. Nie była lubianą osobą. Nie obchodziło ją to w sumie. Nie znosiła takich osób jak są własnie w tym miejscu. Posiłek darmowy i pijany. Komu nie chce się wysilać z polowaniem może własnie w te miejsca zajrzeć. Ponownie przenosząc wzrok na kobietę pokręciła głową.
- Nawet jak chciałabyś odpocząć od całego bałaganu o którym mówiłaś to i tak jestem zdania iż ne powinnaś zapuszczać się w te strony. Puby to miejsca dla osób poszukujących problemy. Nic dobrego tutaj nie znajdziesz, Twoja koleżanka tak samo.- Ostrzegła je, ale przed czym konkretnie? Wszystkiego niestety nie można dowiedzieć się za pierwszym razem i rozmową. Rzecz jasna iż Eleanor nie wiedziała iż Nyx może coś podejrzewać lub tez na swej drodze napotkała istoty nie posiadającego zwykłego życiorysu.
[Profil] [PM] [E-mail]

Nyx Hargreaves

Nyx Hargreaves

20

Przyziemny

Jeffrey

Trenerka

Take me back to my Havana

Wysłany: 2018-11-08, 11:01   
   Margaret, Shantae, Kieran, Noah
[Cytuj]

Nyx zmarszczyła lekko brwi. Eleonor wydawała się być pewna tego co mówi. Nie spotkała na ulicach nikogo, kto mógłby być zagrożeniem? To dość zaskakujące, bo wydawało jej się, że kobieta należy do Świata Cieni. Była taka stateczna, spokojna i chłodna… a przynajmniej tak wydawało się Hargreaves. Czyżby była tu nowa i nie wiedziała o masowych morderstwach? O trupach, które ktoś porzucał? O wampirach palonych na słońcu, o wilkołakach oblewanych srebrem, Faeriach z wyjętymi płucami na kształt skrzydeł czy Nefilim obdartych z run? Ciężko było tego nie zauważyć. Ruda posiadała wzrok, poza tym Jeffrey niczego przed nią nie ukrywał, to byłoby głupie, jeśli miała się bronić, musiała wiedzieć jak to robić. Postępował odpowiednie, choć od niektórych faktów zwyczajnie robiło jej się niedobrze.
- To widać masz dużo szczęścia. Na Twoim miejscu byłabym jednak ostrożna. – stwierdziła, chcąc zwyczajnie dać jej dobrą radę. Nyx nie była głupia i wiedziała, że czasem trzeba podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Może i Eleonor była tu nowa i nie wiedziała co się dzieje, a może uważała, że jej to nie dotyczy… Kto jak kto, ale Hargreaves miała świadomość, że w tym momencie dotyczy to zupełnie wszystkich.
- To ona wybrała takie miejsce… A ja sama potrafię się bronić, a jak trzeba, to mam też całkiem niezłego obrońcę pod telefonem. – odpowiedziała jej, uśmiechając się. Nyx potrafiła walczyć, więc czuła się mniej zagrożona, szczególnie wiedząc, że ta cała krucjata to ludzie tacy jak ona, zwykli. Niemniej jednak, oni mieli broń, a jej pozostała nauka, którą chciała podjąć wraz z Jeffrey’em, on miał ją nauczyć walki bronią.
- Nie pasujesz tutaj… Do tego klimatu. – stwierdziła, przyglądając jej się uważnie. – Nie jesteś stąd, prawda? – spytała, marszcząc brwi i nachylając się bardziej nad stolikiem.

Eleanor Coleridge

Eleanor Coleridge

21/560

Wampir

Wysłany: 2018-11-08, 19:49    [Cytuj]

Tu zaczynają się problemy gdyż nigdy nie wiadomo z kim sie rozmawia. Eleanor sprawiała doskonałe pozory chroniąc samą siebie przed ludźmi posiadającym Wzrok widzenia. Prawda, była nowa w tych rejonach i nie wiedziała do końca co się tutaj dzieje. Słyszała iż niebezpieczeństwo jest ale nie iż w takim stopniu.
- Ostrożna? Chcesz powiedzieć, że dzieją się tutaj gwałty i zabójstwa?- Eleanor potrafiła grać. Spędziała sporo czasu w teatrze gdzie aktorstwo to podstawa. Nie rozumiała jednak jej ostrzeżenia. Co dokładnie się tu działo?
- Buntowniczki wybierają takie miejsca. Wiele pewnie w jej życiu się działo.- Powiedziała to bardzie do siebie niż do Nyx. Patrzyła na jej znajomą, która nadal się świetnie bawiła w towarzystwie nie jednego mężczyzny ale dwóch. Drugi jedynie z Nią rozmawiał, wydawał się być spokojny i mający mózg.
Na wzmiankę o ochronie pod telefonem westchnęła. Dawniej sama mogłaby też tak rzec, ale teraz była sama na tym świecie. Jedynie jej rodzina była przy Niej, ale ich musiała chronić za wszelką cenę.
- Cóż od niedawna jestem tutaj. Wcześniej długi czas mieszkałam w innym kraju,.- Pominęła fakt iż ciągle podróżowała dlatego też zmieniała miejsca zamieszkania i noclegi. Teraz planowała osiąść się tutaj i zaplanować swoją przyszłość w tym małym brudnym mieście, gdzie zagrożenie czyha na każdym rogu i w każdym lesie.
- Aż tak widać, że nie jestem tutejsza? Co mnie zdradziło? Brak informacji o zagrożeniach?- Nie odpuszczała, chciała poznać te zagrożenia i fakty co się tutaj dzieje.
[Profil] [PM] [E-mail]

Nyx Hargreaves

Nyx Hargreaves

20

Przyziemny

Jeffrey

Trenerka

Wysłany: 2018-11-08, 20:31   
[Cytuj]

- To drugie prędzej… – stwierdziła, uśmiechając się blado. Jasne, że nie miała pewności czy Eleonor należy do Świata Cieni czy nie należy, ale nigdy nie nabędzie takowej, no chyba, że ta osobiście jej powie. Niemniej jednak, trudno mieli nie tylko Podziemni, Nefilim, ale również i Przyziemni, bo choć pozornie ich to omijało… Nyx nie wydawało się, żeby ktokolwiek mógł być tutaj w pełni bezpieczny.
Nie wiedziała czy buntowniczki wybierały takie miejsca czy nie. Nyx przyszła tu na prośbę kumpeli i chciała spędzić z nią czas, chociaż ta miała ją w tym momencie głęboko gdzieś, skupiając się na swoich „wymysłach”. Niech siedzi z tymi facetami, ale później niech nie próbuje narzekać, że ktoś czy coś jej grozi czy też doszło do przykrego incydentu. Miała swój rozum, z którego najwyraźniej mało co korzystała, to nie jest interes Nyx.
- Co Cię zdradziło? – spytała śmiejąc się lekko. – Nie, nie tylko to, że nie masz informacji na temat tutejszych wydarzeń. – powiedziała z pełną powagą i wyprostowała się. – O ile mnie słuch nie myli, a w tym gwarze może być ciężko, słyszałam drobny, szkocki akcent. – dodała po chwili, upijając sporego łyka swojego drinka i finalnie odstawiając pustą szklankę na stolik. Rozluźniła się i uśmiechnęła do niej uroczo.
- Ja pochodzę z Edynburga. Później długi czas mieszkałam w Londynie, aż trafiłam tutaj. Z resztą, mój facet mówi, że słychać wyraźnie, że jestem ze Szkocji. – zaśmiała się lekko i oblizała spierzchnięte wargi. – Co jest dość zabawne, bo sam pochodzi z Niemiec. –dodała po chwili. – A właściwie to skąd przyjechałaś? – spytała, marszcząc lekko brwi i wykazując tym samym zainteresowanie.

Eleanor Coleridge

Eleanor Coleridge

21/560

Wampir

Wysłany: 2018-11-08, 20:46    [Cytuj]

Gwałty się tutaj nie dzieja, ale zabójstwa owszem? Ta informacja już ją sporo nakierowała. Zapewne nie chodzi jej tutaj o zwykłe przestępstwa. Eleanor miała dziwne przeczucie. Jednak skąd mogła wiedzieć, iż Nyx jest tą, która posiada Wzrok? Dopóki się ona sama nie ujawni nie dowie się tego wampirzyca.
Koleżanka Nyx przestała ją obchodzić w każdy możliwy sposób. Nie patrzyła już w jej stronę, nie słuchała co tam sobie gawędzą.
Eleanor nie zdawała sobie sprawy iż ma nadal akcept z jej rodzinnych stron. Przeklinała w środku iż się zdradziła, ale w sumie to chyba nic złego? Wampiry istnieją wszędzie, więc po tej informacji nadal Nyx nie wie czym jest Eleanor.
- Nie da sie tego ukryć. To prawda, pochodzę z tamtych stron. -Może i to było ich kolejne połączenie? W końcu Nyx mówiła podobnie co i ona sama. Szkocja i w jej krwi płynie? Szklanka, która odstawiła w chwilę została "wysuszona". Wampirzyca poczuła mały głód, jednak nie na tyle aby się w jakikolwiek sposób zdradzić. Wysunęła lekko język nawilżając dolną wargę. Po jej kolejnych słowach sprawa pochodzenia wyjaśniła się całkowicie. Pytań nie znosiła, szczególnie nachalności i szczegółowości ze strony innych osób. Jednak Nyx nie była taka. Pytanie, które zadała było zwyczajne. Odpowiadając na nie w jakiś sposób się zdradzi, jednak jakie mogła mieć zagrożenie z jej strony? Jej ochroniarz pod telefonem ja zaatakuje? Szczerze powątpiewała w to mając nie tylko kilka asów w rękawie, ale i sporo możliwości.
- Ostatnio bylam w Bukareszcie. Tamto miejsce skierowało mnie w te strony.- Oczywiście wcześniej były inne miejsce i wszystko zostało tak zaplanowane aby jak najmniej śladów po sobie pozostawić. - Oprócz treningów jakies hobby masz? Historia? Fantastyka?- Jak była dzieckiem nie wierzyła w nic co było magiczne, ale zmieniło się to w dniu poznania jej Stwórcy.

[Profil] [PM] [E-mail]

Nyx Hargreaves

Nyx Hargreaves

20

Przyziemny

Jeffrey

Trenerka

Wysłany: 2018-11-09, 11:51   
[Cytuj]

Hargreaves zauważyła to już bardzo dawno temu, że akcentu nie da się pozbyć. Każde miejsce na ziemi miało swój specyficzny rodzaj mowy, a ludzie pochodzący ze Szkocji byli doskonale znani dla Nyx, bo sama też była stamtąd. Dawno nie miała kontaktu z żadną osobą z tamtych stron, co było dość zaskakującym i przede wszystkim miłym akcentem. Czego jak czego, ale tego, że spotka tu osobę z jej rodzinnych stron w ogóle się nie spodziewała.
- Też próbowałam kiedyś ukryć akcent, ale niestety… Nie ma takiej opcji. – zaśmiała się. Dlaczego ukrywała? Bo za nim nie przepadała, bo budził negatywne i nieprzyjemne wspomnienia. Nie chciała pamiętać życia w Edyburgu i tego, co zrobił jej ojciec. Nie pamiętała rodzinnego miasta w innych barwach, pozytywniejszych, z tych czasów miała bardzo mało wspomnień, pewnie dlatego, że większość zwyczajnie wyparła.
- Oh, Rumunia? – uśmiechnęła się, a oczy jej błysnęły na samą myśl. Od razu pomyślała o tym, że Eleonor musiała mieć naprawdę fajne życie, skoro mogła tak sobie podróżować. Nyx to raczej ograniczała się do Wielkiej Brytanii, nawet nie całej, bo tylko dwóch części i trzech miasta. Trochę słabo, ale jakoś sobie w życiu radziła.
- Inne hobby? Raczej nie. Trenowałam dość długo, teraz jestem instruktorem, uczę dzieci i młodzież. – dodała z uśmiechem. Z samych zawodów nie dało się żyć, a pracując w ten sposób mogła łączyć pasję z całą resztą obowiązków, wygrywać, ale i pozwalać grać innym i zdobywać nagrody. – Lubię też seriale. A Twoje hobby? – spytała, opierając się wygodnie i zamawiając kolejną szklankę alkoholu. Rozmowa była ciekawa, więc dlaczego miałaby odpuścić?

Eleanor Coleridge

Eleanor Coleridge

21/560

Wampir

Wysłany: 2018-11-09, 16:10    [Cytuj]

Eleanor urodziła się w tym samym kraju, ale miejsce jakie pamiętają bardzo się różniło. Dawniej nie było takiej technologii i wielkich budynków. Więcej było lasów i zwierząt niż domów czy przedsiębiorstw oraz samochodów.
- Instruktor. Bardzo odpowiedzialne zajęcie.- Odparła wiedząc co znaczy ten zawód. Sama nim była zajmując się swymi podopiecznymi. Sama także miała swojego Instruktora. - Ciekawe zajęcie, szczególnie iż robisz to co lubisz. Od dawna tu pomieszkujesz?- Dodała pytanie do swej wypowiedzi wygodnie się rozsiadając przy barze.Jej hobby? Oprócz zabójstw, podtruwania, tortur? chyba więcej nei ma. - Jazda konno, dawniej to wykonywałam, a teraz jakoś czasu nie mam. Podróżowanie lubie i swój klub oraz teatr.- Ogólnikowe informacje zawsze są dobre. Nigdy szczegółów. Lepiej aby młódka nie wiedziała jakie ma profesje oraz że się przyczyniła do rozbudowy czarnego rynku. Eleanor zmierzyła ją wzrokiem. Miała piękną figurę, długie włosy i była żywa. Nie tak jak ona- samotna, nerwowa kiedy nadejdzie głód i mordercza żywotność. Nie żałowala swej przemiany. Nie wyobraża sobie życia jako starucha i na dodatek z wieloma dzieciakami. Choć marzyło jej się nie raz o byciu matką, bo w końcu kobietą w pełni staje się po urodzeniu dziecka- tak dawniej mówiono. Jednak z biegiem lat ona nie odczuwała takiej potrzeby bo zakręciła się wokół swoich zajęć. Mrok był jej domem i nikt nie mógł jej ze zła uwolnić. Jest przeklęta, Piekło jest jej domem. Teraz jak dzieją się tu dziwne rzeczy to jeszcze bardziej poczuwała się do bycia złą personą.
- Mówiłaś, że jest tu niebezpiecznie. Policja złapała tych co sieją tu zło tak?- Zapytała chcąc ponownie zacząć ten temat.
[Profil] [PM] [E-mail]

Nyx Hargreaves

Nyx Hargreaves

20

Przyziemny

Jeffrey

Trenerka

Wysłany: 2018-11-10, 10:08   
[Cytuj]

- Niedługo ponad rok. – odpowiedziała zgodnie z prawdą. Skończyła odpowiednie naście lat i wyprowadziła się od ciotki, nie chciała jej zawadzać, ani nie chciała być dla niej ciężarem, chciała po prostu sama zapracować na swoje życie i choć nie było kolorowo na początku, Nyx była szczęśliwa robiąc to, co lubi. Nawet nie pamiętała kiedy minął rok, od jej przyjazdu, a tu leciały kolejne miesiące, jeden za drugim i każdy następny… Nigdy nie pomyślała, że spotka ją tu tak wiele dobrego, a jednocześnie tak wiele przykrych wydarzeń. Nie tego się właściwie spodziewała po mieście zwanym York.
- Masz swój klub? – spytała automatycznie, uśmiechając się przy tym szczerze. Nyx fanką klubów może i nie była, a do tego istniała marna szansa na to, że jej noga postanie w klubie Eleonor, ale zdecydowanie mogła stwierdzić, że to było coś interesującego. Kobieta musiała być wpływowa i mieć pieniądze, a nie każdemu udaje się coś takiego osiągnąć, jednym słowem, Nyx uznała Eleonor za kobietę sukcesu, a o takich lubiła słuchać, dlatego, ze po większej części była feministką i osiągnięcia kobiet, były dla niej wyjątkowo satysfakcjonującym tematem.
- Niestety nie, nawet nie wiem z resztą czy policja się tym zajmuje. – palnęła nieco bezmyślnie, ale ilość wypitego alkoholu robiła swoje. Dopiero po chwili dotarło do niej to, co powiedziała. Mając taką tajemnice do ukrycia, Hargreaves będzie musiała przestać pić, bo alkohol ją otwiera, nazbyt. – Znaczy wiesz… Oni wolą jeść pączki niż pracować. – dodała, chcąc, aby wyszło jak najbardziej naturalnie i zaśmiała się przy tym lekko. Nie było to nerwowe, takie delikatne sprostowanie oczywiście.

Eleanor Coleridge

Eleanor Coleridge

21/560

Wampir

Wysłany: 2018-11-10, 11:10    [Cytuj]

Skinęła głową potwierdzając swoje wcześniejsze słowa odnośnie klubu. Posiadała nie tylko klub. Wpływy? Możliwe iż dają jakieś ale także chodzi tutaj o dobrą przykrywkę. W jej wypadku sprawdza się doskonale i nie musi się przejmować problemami z ludźmi, a oni szukają dziury w całym.
Odpowiedz Nyx poszczuło ją do dalszych zapytań i badań nad tą dziwną sprawą.
- Nie ważne w jakim kracju zawsze policja zajmuje się w większym lub mniejszym stopniu nad sprawami. Jeśli jakieś zło chodzi po ulicach tego miasta to zdecydowanie muszą być podjęte działania, a mieszkańcy poinformowani o zagrożeniu. Mówię tutaj o zagrożeniu, z którym policja sobie poradzi. No chyba że nie wiedzą iż coś dzieje się w mieście.- Zmrużyła swoje powieki będąc już całkowicie dociekliwa. kobieta wiedziała coś na temat tych zabójstw, ale z jakiegoś powodu nie chciała powiedzieć. Chlapnęła głupotę, którą ona wyłapała i nie odpuści teraz dopóki się nie dowie. Chyba jednak będzie musiała na nowo porozmawiać ze swoim kontaktem w policji. Kilka dni temu powiedział jej że nic się złego nie dzieje, a tu nagle zaprzeczenie z ust Nyx usłyszała.
- Nyx co ukrywasz? Jeśli jest tu niebezpiecznie chciałabym wiedzieć to, Rumunia nadal na mnie czeka z otwartymi ramionami, ale wiedz iż nikt tu nie jest bezpieczny. Pogłębiasz sama to zło.- Mówiła poważnie, a jej twarz nie ujawniła zadnej emocji.
[Profil] [PM] [E-mail]

Nyx Hargreaves

Nyx Hargreaves

20

Przyziemny

Jeffrey

Trenerka

Wysłany: 2018-11-10, 12:14   
[Cytuj]

Nyx uśmiechnęła się nikle, kiedy Eleonor wspomniała o pracy policji i ich niesamowitemu działaniu. Co do tego Hargreaves miała inne zdanie, nie ufała policji i nigdy tego nie zrobi. Gdzie byli, kiedy jej ojciec katował ją i matkę? Gdzie była policja, kiedy w ruch poszedł nóż, a jej rodzicielka padła martwa na ziemię? Znaleźli się dopiero wtedy, kiedy trzeba było wezwać prokuratora i stwierdzić zgon, a później rozgrzebać ciało jej mamy, zbezcześcić je, aby sprawdzić czy zbrodnia nie miała innych śladów.
- Policja robi absolutne minimum, zawsze. Nie pomagają tym, którzy potrzebują pomocy, a jak stanie się coś poważnego, umywają ręce. Nigdy nic nie robili i ich działania od wielu lat się nie zmieniają. Ja im zwyczajnie nie wierzę… – odparła z zawziętością w głosie. Jej niechęć i nienawiść do organów ścigania była wręcz uzasadniona. Dla niej to były zwykłe dupki, które zawsze działały idąc w najłatwiejsze rozwiązania, po linii najmniejszego oporu, nie wykrzesując z siebie więcej od absolutnego minimum.
- Nie jest tu bezpiecznie, Eleonor i nigdy nie było. – powiedziała poważnie, stukając palcami o szkło. Westchnęła cicho. – Ja nic nie pogłębiam, ja się muszę tylko bronić przed tym, co nieuniknione. Jeśli masz możliwość powrotu do Rumunii, to wróć tam, na pewno wyjdzie Ci to na dobre. – odparła po chwili, świdrując wzrokiem jej spojrzenie. Nyx nie ugnie się pod jej poważnym wyrazem twarzy, dla niej takie atrakcje bez emocji nie były niczym przerażającym. Za dużo widziała ostatnimi czasy. Wzięła solidnego łyka, aż znów osuszyła szklankę.
- Muszę iść, chłopak będzie się martwił. – dodała, sięgając po bluzę, zapinając zamek i naciągając kaptur na głowę. – Może się jeszcze kiedyś zobaczymy. – rzuciła Eleonor przelotne spojrzenie i puściła oczko, a później skierowała się do wyjścia. Pal licho z koleżanką, zdecydowanie miała inne zajęcia, a ona sama wolałaby znaleźć się już w domu.

ZT x 2

[ ODPOWIEDZ ]