Shadowhunter

666 latAll paths lead to death.

Administrator
[Cytuj]
Stan zapisu grup
  • Czarownicy - grupa otwarta, przyjmuje nowych graczy

  • Nefilim - grupa otwarta, przyjmuje nowych graczy

  • Wampiry - grupa otwarta, przyjmuje nowych graczy

  • Wilkołaki - grupa otwarta, przyjmuje nowych graczy

  • Wróżki - grupa otwarta, przyjmuje nowych graczyNotka
Nim zjedziesz na sam dół, koniecznie przeczytaj - nie pożałujesz <33

Kochani!

Dzisiaj chcielibyśmy wyjść Wam trochę naprzeciw. Jest to rzecz normalna, jednakże zwracamy Waszą szczególną uwagę na kreowanie postaci.
Od pewnego czasu zauważyliśmy, iż powszechną tendencją jest tworzenie postaci tzw. outsiderów. Z jednej strony jest to rzecz fajna i dająca spore pole do popisu – z drugiej taką postać niekiedy bardzo ciężko wciągnąć w fabułę. Gusta są różne, opinie również – my jako administracja chcielibyśmy jednak zachęcić Was do pokonywania własnych obaw.

Ktoś ma pomysł, aby zagrać wróżką, nefilim, wilkiem, wampirem, czarownikiem, ale boi się nieznanego? Nie ma problemu! Wystarczy przejść przez temat ras, uprzednio wybierając tą, która by nas interesowała. Opisy zostały skonstruowane i podzielone tak, aby czytanie ich było proste i przyjemne. Jeżeli jednak ktoś nadal czuje się niepewny, niech nie rezygnuje z pomysłu! My jako administracja dołożymy wszelkich starań, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. Nie bójcie się pytać – nie gryziemy!

Przy kreowaniu postaci należy zadać sobie kilka zasadniczych pytań – po pierwsze: co chcemy osiągnąć? Czy interesują nas gry pod okiem MG? A może preferujemy spokojne rozgrywki skupiające się na rozwoju relacji? Z pozoru są to tematy błahe – w rzeczywistości jednak mocno rzutują na istnienie i wkład stworzonej postaci w forumowy świat SY. Jest to również spore ułatwienie dla pozostałych graczy, którzy wiedzą, na ile mogą na Tobie polegać.

Nie wiesz, co wybrać? Nie masz pomysłu? A może masz, tylko nie potrafisz go sprecyzować? Boisz się, że nikt nie będzie chciał z Tobą grać? Bzdura! Po zadaniu i odpowiedzeniu na listę powyższych, dość istotnych pytań, warto przejść przez poszukiwania. Temat ten wręcz kipi od szukajek wystawionych przez graczy. Spora część z nich pozwala na wprowadzenie wielu modyfikacji, co w żaden sposób nie ogranicza kreatywności potencjalnego gracza. Warto więc poświęcić im uwagę. Raz, że pozwalają na natychmiastowe zawiązanie od jednej do nawet kilku relacji jednocześnie i szybkie wprowadzenie do fabuły – dwa, zazwyczaj są wystawiane przez ludzi z tak zwanym stażem – graczy, którzy spędzili na forum już jakiś czas i z pewnością nie uciekną – czego przecież nikt z nas nie lubi! <3

Kiedy już wiesz, co chcesz osiągnąć, jaki pragniesz mieć wkład w fabułę i kogo kusi Cię zrobić, nadchodzi pora, aby zapoznać się troszeczkę z samym uniwersum. Nie każdy z graczy czytał/oglądał Dary Anioła – pewien administrator w ogóle w tym nie siedział. Wszystko na forum zostało jednak skonstruowane tak, aby pomóc w odnalezieniu się każdej przybyłej duszy. Warto również zaznaczyć, iż pomimo oparciu o świat Darów Anioła, forum wciąż prężnie się rozwija. Oznacza to, iż zdarzają się i zdarzać będą nagięcia kanonu na poczet fabuły, jej napędzania i modyfikacji w ramach konsekwencji podjętych przez graczy decyzji..
Należy również wspomnieć, iż nie wszystko jest w stu procentach wzorowane na książkach. Wiele niedomówień zastąpiono nowymi rozwiązaniami, co poniekąd czyni nas autorskim forum. : )

Za wszelkie tego typu rozwiązania odpowiada rzecz jasna nie tylko administracja. Dla przykładu warto przejrzeć tematy: bestiariusza, tudzież alchemię. Są to bowiem dobre przykłady na inwencję twórczą graczy. To właśnie dzięki nim forum zostało wzbogacone o nowe informacje. Podobnie wygląda sprawa w związku z pewnymi smaczkami w opisach ras i nie tylko. My jako administracja chylimy czoła dla tych wszystkich dusz, które postanowiły nam pomóc! <3

Oczywiście, gdyby pojawiły się jakiekolwiek pytania, zachęcamy do zadawania ich w odpowiednim temacie.

Całe kompendium wiedzy znajduje się pod tym linkiem.

Inne przydatne tematy to:
Porozumienia - spis zasad zatwierdzonych przez Clave oraz przedstawicieli ras Podziemia.
Fabuła - temat, w którym zawieramy wszystkie aktualizacje fabularne.
Zadania - temat, w którym zawarte są spisy wszystkich ważniejszych tematów organizacyjnych dla poszczególnych ras.
Ogłoszenia od użytkowników - dział, w którym gracze wystawiają swoje ogłoszenia informacyjne.
Ogłoszenia od administracji - dział, w którym administracja wystawia swoje ogłoszenia.

Reasumując: nie bójcie się kombinować! Chcecie zrobić Nefilim, który dokona rewolucji w poglądach łowców na temat innych ras? Go Ahead! Chcecie stworzyć wilkołaka, który zacznie mieszać w istniejącej watasze? A może interesuje Was wróżka, która zacznie ubiegać się o koronę? Pomysłów jest cała masa, wystarczy tylko je sprecyzować, a w razie wątpliwości skontaktować się z administracją. Chętnie pomożemy i coś doradzimy! : ) Ważne jest, abyście to Wy wyszli z pytaniami do nas!

Pamiętajcie, forum jest dla Was, fabuła idzie dzięki Wam. Razem napędzajmy tą cudowną machinę, dzięki której możemy choć na chwilę porzucić powłoki zwykłych ludzi i wcielić się w role magicznych postaci. <3


Pozdrawiamy,
Administracja forum

Shadowhunter

666 latAll paths lead to death.

Administrator
[Cytuj]
Poradnik
Poradnik tworzenia Karty Postaci

Witamy w Poradniku Tworzenia Karty Postaci!

Zanim przystąpisz do rozpoczęcia twórczego procesu stworzenia formatki z Kartą polecamy zajrzeć do regulaminu i pamiętaj, drogi Użytkowniku, twarde prawo, ale prawo. Kiedy już przebrniesz przez stos koniecznej wiedzy do poznania w tamtym temacie możesz zabrać się za tworzenie swojej Karty Postaci.

Karta postaci powinna być wrzucana w odpowiednim temacie. Niezaakceptowane Karty, które są gotowe do sprawdzenia przez Administratorów Forum powinny znaleźć się w dziale w budowie. Nie wrzucamy skończonych Kart bezpośrednio do działu Kobiety czy Mężczyźni, bo tam trafiać będą po zaakceptowaniu i zamknięciu przez Administratora.

Wzór Karty Postaci znajduje się w temacie ogólnym z KP, czyli tutaj. Zobaczyć można jak wygląda gotowy wzór i czego od Was wymaga.

Na górze wpisujemy Imię i Nazwisko naszej postaci, a kolejnym punktem do wypełnienia we wzorze jest wrzucenie obrazka przedstawiającego naszą postać, ma on rozmiar 200x320px. Kiedy mamy wypełnione te dwie podstawowe rzeczy przechodzimy do kolejnej części formatki, w której znajdują się informacje podstawowe na temat naszej postaci. Wpisujecie imię bądź imiona jakie posiada Wasza postać, poniżej jej nazwisko. Data urodzenia powinna być w formacie dd/mm/rrrr, przy czym prosimy dokładnie zastanowić się nad tym aspektem swojej postaci, bo zmiany nie będą możliwe, a również chcielibyśmy, aby podejść do sprawy dość rozsądnie. Jako miejsce urodzenia najlepiej podać nazwę miejscowości, opcjonalnym jest podawanie nazwy kraju, z którego pochodzi nasza postać. Jak wiadomo, nie wszyscy na forum muszą być Anglikami. Wiek powinien być podany zgodnie z datą urodzenia, a punktem odniesienia, w którym toczy się fabuła naszego forum jest rok 2018. Wzrost podajemy według własnych wyobrażeń postaci, podobnie jest z wagą, nie musi być ona taka sama jaką ma wybrana przez Was osoba, która użycza wyglądu. Na końcu podajemy najważniejszą informację, czyli rasę, do której należy nasza postać. To sprawi, że Administracja będzie mogła przydzielić dane konto do odpowiedniej grupy.

Rasa:
    Nefilim - Shadowhunters
    Czarownik, Faerie, Wilkołak, Wampir - Downworlders


Ostatnim punktem jest wizerunek, pamiętaj, aby dobrze się zastanowić, bo na forum obowiązuje zasada, że wygląd postaci można zmienić tylko jeden raz, dodatkowo nowy wizerunek musi być podobny do tego, który używamy.

Dobrze, przebrnęliśmy przez pierwsze punkty formatki, a to dość spora ulga. Teraz przejdziemy do części opisowej, ku Waszej uciesze z pewnością. Składa się ona z czterech części i każdą należy wypełnić w odpowiedni sposób.

Pierwszą z nich jest Aparycja, która jest obowiązkowa jedynie dla przedstawicieli ras faerie oraz czarowników.
Nie wymagamy oczywiście elaboratów w tym temacie. Należałoby opisać podstawowe cechy wyglądu naszej postaci, czy jest wysoka czy niska, szczupła czy puszysta, ruda czy blond. Uwzględniamy szczegóły, na których warto się skupić, pamiętajmy, że avatar i wygląd, który wybieramy to tylko przybliżona forma tego, co chcemy osiągnąć. W tej kategorii dobrze byłoby wpisać również znaki szczególne naszej postaci, czy posiada jakieś blizny albo tatuaże, może nie ma palca u której ręki lub nogi? Należy przemyśleć to dokładnie i uważać co wpisujemy, żeby później móc trzymać się tego w fabułach, które będziemy prowadzić. Oczywiście rozumiemy też, że włosy można farbować czy założyć soczewki, dlatego w ten dział ma jedynie nakreślić to, jak wygląda nasza postać.

Kolejnym etapem tworzenia Karty jest wpisanie charakteru naszej postaci. Pamiętajmy, że kreśląc ten dział decydujemy się na to, jaka będzie nasza postać. Oczywistą sprawą jest, że charakter może kształtować się na przestrzeni rozgrywek, a kolejne wydarzenia mogą mieć wpływ na niego. Jednak nasza postać mająca ileś lat już jest w pewien sposób ukształtowana. Na pewno ma swoje mocne i słabe strony, jak każdy, a to należałoby wymienić. Preferujemy opisowy charakter, bo tak łatwiej oddać głębię postaci (bądź płyciznę - zależy od preferencji). W charakterze powinien zawierać się opis wszystkich naszych cech, zarówno pozytywnych, negatywnych jak i neutralnych. Chcielibyśmy, aby Wasze postaci miał różnorodne charaktery. Jednocześnie proponujemy nie wykładać tutaj wszystkiego, niech pewne cechy naszych postaci pozostają tajemnicą dla innych graczy.

Jesteś coraz bliżej końca! Teraz najtrudniejsze zadanie, czyli napisanie biografii. Od dawna wiadomo, że nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać. Zacznijmy od tego, że biografia nie powinna zawierać miliona słów, a skupiać się na konkretnych wydarzeniach z życia. Wiadomo, im bogatszy opis zawiera, tym łatwiej jest się odnaleźć w jej treści. Tutaj będzie najwięcej informacji wytycznych, jak dokładniej powinno to wyglądać. Przede wszystkim, biografia tyczy się Twojej postaci, więc historię o poznaniu się rodziców ograniczamy do minimum, to ich historia, Twoja zaczyna się od poczęcia. Ważnym elementem biografii jest opisanie dzieciństwa, bo to właśnie wtedy kształtują się nasze cechy charakteru i to, jakimi ludźmi się stajemy. Ten akapit nie musi być również obszerny i rozbudowany, a zawierać konkretne informacje o rodzinie, sposobie wychowania i tym podobnych sprawach. Tutaj również należy nadmienić, że Biografia każdej rasy powinna wyglądać inaczej, choć powinny one zawierać również elementy wspólne. Ustalmy już teraz, że dzieciństwo opisuje każdy, a dla każdej rasy dalszy ciąg opiszemy tutaj, zaraz, a później jeszcze parę ogólnych informacji. Trochę sobie poczytać musicie, ale to naprawdę bardzo ważne!

Przede wszystkim należy odnieść się do Mrocznej Wojny i Zimnego Pokoju. Napisać co postać robiła w trakcie Wojny, a także co uważa o Zimnym Pokoju. Walczyła z Clave czy przeciwko? Popiera postanowienia Pokoju czy uważa to za zbyt surową karę dla Faerie!. Dodatkowo należy wspomnieć, jaki ma stosunek do nowych postanowień: porozumień z rasami włączając w to wróżki.

A teraz dalej...

Drogi Nocny Łowco, ta część jest dla Ciebie!

Przede wszystkim opis Twoich młodzieńczych lat powinien zawierać informacje dotyczące nauki run i sztuki walki serafickim ostrzem. To podstawy nauki każdego Nefilim. Polecamy zajrzeć do spisu umiejętności, bo to, co zawrzesz w tej części rzutować będzie na wypełniane przez Ciebie statystyki, w kolejnych krokach działalności na forum. Mile widziany będzie opis ceremonii nadania pierwszych run, a może i warto będzie zawrzeć informacje o pierwszej misji na jaką byłeś wysłany? Wszystko zależy od Ciebie, opisy te powinny być stosunkowo dokładne, jedynie o to prosimy.
To, co dzieje się później z Twoją postacią, po osiągnięciu pełnoletności jest Twoją decyzją. Opisujesz to dobrowolnie, a do tej części się nie mieszamy, a jedynie sprawdzamy czy ma sens!

Drogi Czarowniku, ta część jest dla Ciebie!

Czarownicy żyją całkiem sporo, więc jest tu co opisywać. Ciężko byłoby zawrzeć w kilkudziesięciu zdaniach opis całego życia kogoś, kto ma prawie osiemset lat. Dlatego po napisaniu historii dzieciństwa przechodzimy do punktu numer dwa imprezy. Młody wiek, dorosłość, to jak doszedłeś do etapu, na którym znajdujesz się w danym momencie. Jest to ważne, abyś mógł określić swoje preferencje i umiejętności. A właśnie, zajrzyj do tego spisu i rozeznaj się co może potrafić Twoja postać. W trakcie opisywania biografii, gdzieś pomiędzy najistotniejszymi wydarzeniami Twojego życia dodaj parę informacji, które pozwolą stwierdzić na jakim poziomie jest Twoja umiejętność, opisz w jaki sposób zdołałeś się jej nauczyć, najlepiej również jak wychodzi Ci radzenie sobie z nią. Wszystko to rzutuje na wypełnienie statystyk w późniejszym czasie, więc warto rozważyć te aspekty. Pamiętaj również, że Twoja postać nie potrafi wszystkiego, więc jedne rzeczy idą mu lepiej, a drugie gorzej i to dość oczywiste.

Drogi Faerie, ta część jest dla Ciebie

Jesteś mistycznym stworzeniem i dobrze zastanawiałeś się nad swoim wyborem, to świetnie! Dokładny opis ras Faerie znajdziesz w dziale z rasami w Kompendium Wiedzy, więc wybierz taką, która odpowiada Ci najbardziej. Jak już zdecydujesz się na którąś z nich podejmij decyzję dotyczącą umiejętności swojej postaci, pamiętaj, że ze spisu umiejętności w tworzeniu statystyk możesz wybrać tylko kilka z nich. W biografii powinny znaleźć się opisy w jaki sposób przebiegała nauka lub zdobywanie danych umiejętności, to dość istotne, jeśli w późniejszym czasie masz wypełniać kolejne formatki na forum. Faerie również mogą żyć bardzo długo, więc nie wymagamy szczegółowych opisów kogoś kto ma ileś setek lat. Biografia powinna zawierać najważniejsze wydarzenia z życia, takie, które wpłynęły w znacznym stopniu na naszą postać, zmieniły ją, ukształtowały jej charakter.

Drogi Wampirze, ta część jest dla Ciebie!

Nie sądzę, żebyś był chodzącym za dnia, bo to niemożliwe, ale skoro już jesteś tutaj, drogie dziecko nocy, to poinformujemy Cię co powinno być w Twojej biografii. Przede wszystkim winien się tam znaleźć opis Twojej przemiany, kiedy nastąpiła, w jakich okolicznościach itp. Ach! Zapomniałbym, dla Ciebie istnieje jeszcze jedna zmiana, w trzeciej wypełnianej rubryce, gdzie jest do wpisania wiek, wpisujesz ten, w którym zostałeś przemieniony, a w nawiasie ile rzeczywiście miałbyś teraz lat. Ok, skoro już to ustaliliśmy możemy iść dalej. Jak już wiemy, przemiana, pierwsze dni, same konkretne informacje. Może włóczyłeś się po całym świecie zanim znalazłeś się w York, a może jesteś z nim związany. Jedno jest pewne, mając ileś setek lat nie opiszesz wszystkiego, pamiętaj, aby trzymać się obowiązującego limitu wiekowego podanego w rasach i teraz… w spisie umiejętności znajdziesz informacje o tym, co potrafi, a raczej może potrafić przedstawiciel Twojej rasy. Zdecyduj się, którą umiejętność w trakcie swojego nie-życia rozwinąłeś najbardziej, bo to się przyda w późniejszym czasie i to jest też dość istotną sprawą do opisania w Biografii.

Drogi Wilkołaki, ta część jest dla Ciebie!

Dla Ciebie, mój drogi, opcje są dwie, bo istnieją dwa sposoby powstania wilkołaka. Po pierwsze, mogłeś się taki urodzić i to powinno znaleźć się w Biografii koniecznie. Właściwie ten aspekt dla obu sposobów jest wymagany. Wtedy sprawa jest prosta, bo jesteś wilkołakiem od wydania pierwszego wrzasku. Drugi sposób jest bardziej inwazyjny i konieczny do rozpisania. Musisz napisać kto, kiedy, gdzie i dlaczego (choć to ostatnie opcjonalnie) Cię ugryzł, zadrapał. Wiadomo, tak zarażasz się likantropią, więc po takiej akcji w pierwszą pełnię z pewnością zadziało się coś niedobrego. I to jest dokładnie to, co powinno znaleźć się w Twojej części biografii. Później przechodzisz do akapitu z rozwijaniem się jako wilkołak, a także zdobywaniem umiejętności. Możesz opisać kto i jak pomagał Ci je zdobywać, możesz opisać jak sam szkoliłeś się i trenowałeś, to z pewnością będzie miało pozytywny wpływ na całość Twojej postaci i pamiętaj, że nie udało Ci się na pewno nauczyć wszystkiego, a im starszy jesteś, tym większe doświadczenie posiadasz, to dość logiczne. Możesz też zajmować się normalnymi, ludzkimi sprawami, prowadzić własny sklep, kawiarnię, mieć normalne życie i rodzinę. Likantropia to przecież tylko choroba!Skoro już przeszliśmy przez klasyfikację rasową, co kto powinien napisać muszę poruszyć jeszcze jedną sprawę. Kiedy już skończysz Kartę Postaci będziesz tworzył Statystyki swojej postaci, w której zaczniesz klasyfikować swoje umiejętności. Każde ze statystyk posiadają również trzy Umiejętności Dodatkowe, a to od Ciebie zależy co wybierzesz. Ten spis znajduje się w Spisach Umiejętności (tam gdzie podział na postaci), jako ostatni podpunkt, te ogólne. Warto wpisać w Karcie jak długo uczyłeś się danej umiejętności, kiedy zacząłeś, jak przebiegała nauka. Dlatego najlepiej od razu zapoznać się z tematem Mechanika Gry, bo bez tego ani rusz i nie stworzysz dobrze swojej postaci. Od razu mówię, na sto procent, statystyki, w których ktoś wybierze strzelanie z łuku z wpisanym 80/80, nie będą akceptowane, jeśli w Karcie nie znajdzie się nawet słowo na ten temat. Dlatego warto zapoznać się z treścią tego tekstu, żeby później nie było problemów.

Dobra, kończę już marudzić, bo pewnie stałem się nudny i marzycie o dobrnięciu do samego końca. Jeszcze parę słów, naprawdę!

Karta powinna być czytelna i zwięzła. To już wiemy.

Ostatnim punktem są ciekawostki, tam wpisujecie wszystko to, co nie miało gdzie się znaleźć w poprzednich podpunktach, a uważacie za istotny element życia swojej postaci. Nie narzucamy tutaj nic, zupełna dowolność, wszystko to, o czym chcecie poinformować innych graczy lub MG odnośnie swojej postaci.

Także do dzieła! Czekam na Wasze karty!

Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Skocz do :   
Shadow York @ 2019   Forum zostało otwarte 28.10.2017r.
York, England, UK

Partnerstwo