Szept
[Usunięty]
Szept
[Usunięty]

Szept

Przedstawia się: Szept, Jad, Acantha, Leandra
Prawdziwe imię: Anam Nimhiúil

Data urodzenia: pierwszy dzień jesieni 1010 r.
Miejsce urodzenia: Ciemny Dwór

Wiek: 1008 lat
Wzrost: 167 cm
Waga: 54 kg

Rasa: Wróżka - Driada
Przynależność: Ciemny Dwór - zbrojmistrzyni
Wizerunek: Erica Vitulano


APARYCJA

Jeżeli każdą Driadę da się przypisać do odpowiedniego drzewa, to Szept jest jarzębiną. Śliczną, o czerwonych owocach, przyciągającą spojrzenia. Równie szkodliwą - potrafi osłabić trucizną i przyczynić się do zguby. Porusza się z gracją, głowę nosi wysoko, nie ma w niej niepewności i strachu. Odpowiada badawczym spojrzeniem zielonych oczu. Wykrzywia pełne usta w uśmiechu. Czerwień, pomarańcz, żółć i ciepłe brązy złożonych, połyskujących jak u ważki skrzydeł przełamuje soczystą zielenią szat, okrywających zbyt szczupłe, kościste ciało. Wyniszczone, przychodzi na myśl, kiedy przyjrzeć się nieco uważniej. Nie jest wojowniczką. Nigdy nie była. Stosunkowo krucha powłoka mieści w sobie wewnętrzny ogień, przezierający na powierzchnię pomimo zebranych przez wieki defektów - blizn, śladów żywego żelaza, sięgającego ramion odbarwienia skóry. Ma drobne, zaskakująco pewne ręce, na które trudno jest patrzeć, a kiedy zawiesić na nich oko łatwo uwierzyć w krew, do przelania której przyczyniły się tworząc broń dla Ciemnego Dworu.


CHARAKTER

Faerie są okrutne.
Nigdy nie daj sobie wmówić, że może być inaczej.

Zna ten taniec. Towarzyszącą mu melodię złożoną z półuśmiechów. Gesty, wymianę spojrzeń. Czyta w twarzach uczestników intryg, przychyla się do próśb, pozwala zabiegać o swoje względy, czaruje rzemiosłem, świadoma, że posiadanie ostrza które wyszło spod jej dłoni to noblitacja wystarczająca, by przełknąć dumę, zaryzykować jej towarzystwo. Jadu, alchemiczki, trucicielki, dworskiej zbrojmistrzyni. Bawiło ją to, nim jeszcze nuda zabiła cień złośliwej radości.


BIOGRAFIA

Była kiedyś bardziej skora do dramatyzmu. To kaprys królewskiej latorośli utrzymał ją przy życiu, kiedy pragnienie wyrównania szalek wagi z krzywdą i odpłatą zaprowadziło ją prosto pod sąd. Za spisek.

Nie jakiś wielki, przecież nigdy nie mierzyła w Króla. To jeden z możnych miał nieszczęście zapracować na uwagę młodej Driady, która nie doceniła gierek prowadzonych z jej siostrą. Niewinnych, jak na standardy wróżek, bo czymże jest szantaż, jeśli nie urozmaiceniem relacji? Czy to jego wina, że dziewczę zbyt mocno wzięło to do siebie, targnęło się na własne życie?


CIEKAWOSTKI

JEGO TEKST.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Skocz do :   
Shadow York @ 2019   Forum zostało otwarte 28.10.2017r.
York, England, UK

Partnerstwo