Shadows of York Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Eternal Blossom
Autor Wiadomość
Elvan

Elvan /Andy Shadow/

700

Faerie

to skomplikowane

striptizer/muzyk

Heart of fire

Wysłany: 2019-01-26, 10:31   
   Xavier, Ceris, Rose
[Cytuj]

/po evencie w Feeriendu/

Elvan trochę był rozczarowany wycieczką z Syriuszem do rodzinnego domu Wròżka. Wyobrażał sobie raczej, że to będą raczej takie romantyczne chwili, a tu nici.
Dziś wziął sobie wolne w pracy i poszedł do herbaciarni. Chciał sobie ten dzień spędzić sam. Przyjechał swoich motocyklem pod lokal.
Następnie wszedł tam. Od razu kogo rozpoznał to pewną dziewczynę. Ruszył w jej kierunku. Naprawda dawno się nie widzieli. Dobrze, że wròżki się nie starzeją to łatwo się rozpoznają.
Podszedł do niej i z uśmiechem powiedział:
Cześć Ismena kope lat, myślałem, że dalej towarzyszysz mojemu ojcu, a tu taka niespodzianka. Co Cię tutaj sprowadza?
Patrzył na nią i chwilę się zastanowił.
- Mogę się przysiąść do Ciebie? - zapytał.
Czekał na odpowiedź dziewczyny. Miał nadzieję, że się zgodzi.

Don't stop me don't stop me. Have a good time good time. Don't stop me don't stop me
Elvan
[mru]
[Profil] [PM] [E-mail]

Ismena Roux

Ismena Roux

1009 lat

Faerie

Romansuje z Erikiem (i innymi)

Właścicielka spa, była doradczyni króla

Umrze ona, umrze on - wszystkim jest pisany zgon.

Wysłany: 2019-01-27, 22:51   
   Sophie, Finn, Syriusz, Lexa
[Cytuj]

Cóż, Obsidian próbowała uciec od wróżek a tymczasem wróżki znajdowały ją same! I to nie jakieś tam pierwsze lepsze wróżki, a wychowanek króla Ciemnego Dworu, którego Ismena znała doskonale i który przez nią miał spore kłopoty, choć biedaczek nawet nie zdawał sobie sprawy, kto doniósł królowi o jego... hmm, pracy. Nie to, że Ismena chciała zrobić na złość personalnie jemu - nic z tych rzeczy! Po prostu uwielbiała intrygi i nigdy nie należało w pełni jej ufać, bo oczernianie innych było dla niej równie naturalne jak oddychanie.
- Elvan. Dobrze cię widzieć - odpowiedziała a na jej twarzy pojawił się nieodgadniony uśmiech. Potrafiła tak otwarcie być miła, nie mając przy tym żadnych wyrzutów sumienia z powodu tego, co zrobiła kiedyś. - Powiedzmy, że nie spodobał mi się pomysł połączenia Jasnego i Ciemnego Dworu, więc postanowiłam zrobić sobie przerwę - wzruszyła ramionami, dopijając swoją zieloną herbatę. Czemu miałaby kłamać? Wszyscy o tym wiedzieli. - A ty jak się trzymasz? - ciężko stwierdzić, czy pytała z grzeczności czy liczyła, że dowie się czegoś ciekawego, niemniej faktycznie zabrzmiała szczerze i życzliwie. Ciepły uśmiech na twarzy syreny tylko to potwierdzał.
- Jasne, siadaj - zgodziła się, ruchem głowy wskazując krzesło naprzeciw siebie. Początkowy plan zakładał miły samotny dzień, ale co tam, Iska chętnie pogada sobie ze starym znajomym, bo dawno nie miała ku temu okazji!
[Profil] [PM] [E-mail]

Elvan

Elvan /Andy Shadow/

700

Faerie

to skomplikowane

striptizer/muzyk

Heart of fire

Wysłany: 2019-01-28, 20:35   
   Xavier, Ceris, Rose
[Cytuj]

Gdy usłyszał, że może siadaj dosiadł się. Zastanowił się co może powiedzieć kobiecie.
- Cóż... wielu osobom to się nie podoba - przyznał tylko.
Zaraz podszedł do nich kelnerka i Elvan zamówił sobie herbatkę rozgrzewającą.
- Niedawno pogodziłem się z powiedzmy moim ojcem. Ciekaw jestem kto mu doniósł o mojej pracy i ogólnie porozpowiadał dużo nieprawdy na mój temat i miałem przez to bardzo dużo nieprzyjemności na Ciemnym Dworze. Może wiesz coś na ten temat? - zapytał.
Spojrzał się na wróżkę dość wymownie. Nie miał dowodów, ale na pierwszym miejscu podejrzewał ją. Choć było w królestwie wiele szpiegów, ale nie tylko nawet osób co chcą się przypodobać władcy. Także Andy nigdy nie uważał za rodzinę prawie nikogo z królestwo, może swojego przybranego brata co jest latoroślą króla.
- A oprócz tego co u Ciebie słychać? - zapytał.
Czekał na odpowiedź dziewczyny i oczekiwał swojego zamówienia.

Don't stop me don't stop me. Have a good time good time. Don't stop me don't stop me
Elvan
[mru]
[Profil] [PM] [E-mail]

Ismena Roux

Ismena Roux

1009 lat

Faerie

Wysłany: 2019-02-06, 17:24   
[Cytuj]

Ismena uniosła brew do góry i z zainteresowaniem przysłuchiwała się, co też Elvan ma do powiedzenia. Tym bardziej, że opowiadał o bałaganie, którego Iska osobiście narobiła w jego życiu... wielu wiedziało, jaka była i Elvan mógł ją podejrzewać właściwie tylko na tej podstawie, bo w swoich działaniach zachowywała wręcz perfekcyjną dyskrecję.
- Gdyby Arya wciąż żyła, obstawiałabym, że to ona - wzruszyła lekko ramionami na te słowa. Elvan powinien pamiętać jeszcze jej ciotkę, choć rzecz jasna nie miał prawa wiedzieć, że rzekoma wina oraz egzekucja Aryi były kolejnym spiskiem syrenki. Trudno jednak jej się dziwić, w końcu zrobiła, co musiała - Arya sama planowała zgładzić swoją bratanicę, poza tym Ismena podejrzewała, że to właśnie jej ciotka stała za śmiercią jej kilkuletniego synka.
- Wszystko po staremu. Wciąż próbuję przyzwyczaić się do mieszkania wśród ludzi... York jest ciekawym miastem, ale to nie to samo co Faerieland - owszem, było jej tu dobrze, jednak to kraina wróżek była jej domem i oczywiście zamierzała tam kiedyś wrócić. Po cichu liczyła, że podział na Ciemny i Jasny Dwór znów zostanie przywrócony, bo nowy porządek absolutnie jej nie odpowiadał.
[Profil] [PM] [E-mail]

Elvan

Elvan /Andy Shadow/

700

Faerie

to skomplikowane

striptizer/muzyk

Heart of fire

Wysłany: 2019-02-09, 13:24   
   Xavier, Ceris, Rose
[Cytuj]

Oczywiście, że Elvan pamiętał ciotkę Ismeny, jednak wątpił, że to ona. Kobieta szybciej gdyby chciała to by ukartowała by zabić Shadowsa, a nie poróżnić go z królem.
Zaraz mężczyzna dostał swoje zamówienie. Zamyślił się na chwilę, zastanawiał się przy tym czy powiedzieć jej o nowościach na dworze.
- A czemu nie wrócić do rodzimego kraju? - zapytał.
Elvan specjalnie to tak ujął by inni nie pomyśleli, że rozmawiają o Feariendzie.
- Z tego co wiem, królowa nie żyję, a władzę teraz dzierży król - powiedział.
W sumie już nie będzie nazywać go swoim ojcem, bo przecież żadnym nie był. Ostatnio wszystko mu wyjaśnił. Tylko nie rozumiał czemu go przyjął. Przecież władca nie lubił dzieci. Może chciał go wychować na wojownika. Jeśli tak to mu się udało.
Może Shadow o tyle się cieszył, że mógł wchodzić bez żadnego lęku na dwór. Może czymś się zajmie w swoim kraju. Jeszcze zobaczy, jak na razie miał pracę i w jakiś sposób złamane serce.
- Jak chcesz mogę Ci pomóc się tutaj odnaleźć? A pracujesz gdzieś? - zapytał.

Elvan
[mru]
[Profil] [PM] [E-mail]

Ismena Roux

Ismena Roux

1009 lat

Faerie

Wysłany: 2019-04-04, 17:30   
[Cytuj]

Zamyśliła się dłuższą chwilę na pytanie Elvana. Dlaczego nie wróci? Nie była do końca pewna... znaczy oczywiście, brak podziału na ciemną i jasną stronę mocy był tutaj decydujący, ale wszystko wskazywało na to, że tak będzie już teraz zawsze, a przecież zamierzała kiedyś wrócić.
- Powiedzmy, że chcę, by pewne osoby odczuły moją nieobecność - odpowiedziała neutralnie, bo to też w pewnym stopniu było prawdą. Odkąd tylko opuściła Faerieland, miała na karku królewskich stalkerów i podejrzewała, że władca prędzej czy później sam poprosi ją, by wróciła. Wiedziała zbyt wiele, by ot tak po prostu odejść i zacząć nowe, spokojne życie... nie, żeby spokojne życie kiedykolwiek było w jej stylu. Tydzień bez intryg, skandali czy imprez to tydzień stracony!
- Jedyna osoba, dla której kiedykolwiek pracowałam to król, i nic się w tej kwestii nie zmieni - praca królewskiego doradcy była zaszczytem, którego Ismena dostępowała od wielu lat. Nie było więc opcji, że ze swoim przerośniętym ego zniży się do pracy za barem czy kasą. - Otworzyłam własną działalność - sprostowała, bo przychód miała, i to całkiem spory. Nie musiała się nawet zbytnio napracować, miała od tego ludzi. - Nie, żebym się przechwalała, ale całkiem nieźle mi idzie - uśmiechnęła się nieco z wyższością, tym samym przecząc swojej próbie bycia skromną. - A co z tobą? Dalej rozbierasz się w klubach? - w jej pytaniu nie było cienia złośliwości, raczej ciekawość. Porzucił swoje zajęcie po akcji z ojcem, czy dalej pracuje jako striptizer?
[Profil] [PM] [E-mail]

Elvan

Elvan /Andy Shadow/

700

Faerie

to skomplikowane

striptizer/muzyk

Heart of fire

Wysłany: 2019-04-15, 18:29   
   Xavier, Ceris, Rose
[Cytuj]

Pewne osoby odczuły jej brak? Hmm... brunet od razu skojarzył fakty, że za pewne chodzi o Króla Ciemnego Dworu. Wróć Króla teraz wszystkich Dworów. Ciekawiło Elvana czy ktoś nie wcze buntu albo w najgorszym wypadku zamachu na stan królewski. Obstawiał by wtedy kogoś z Jasnego Dworu. Jednak jak na razie był spokój. W sumie tak się wydawało pół faerie.
Znalazła inny dochód? To w sumie dobrze. Elvan nie był taką osobą by komuś źle życzyć raczej był za ludźmi. Niech im się dobrze żyje. Nie bardzo rozumiał osoby, którą przyjemność sprawiała ból innym. No, ale tamte osoby miały wyraźnie coś z psychiką.
- Tak lubię ten zawód, choć myślałem by zająć się muzyką, a co Cię tak to interesuję? Może jak wrócić kiedyś do naszego kraju wypaplasz to Królowi prawda? - zapytał.
Cóż... może to były tylko podejrzenia Elvana, ale Ismena jako doradca "jego ojca" zapewne zajmowała się i szpiegowaniem. Shadow brzydził się takim czymś.

Elvan
[mru]
[Profil] [PM] [E-mail]

[ ODPOWIEDZ ]