Shadowhunter

666 latAll paths lead to death.

Administrator
[Cytuj]
Moonwater

The moon will reveal the truth.

Przynależność i postawa

Linia Ohanzee w pełni popiera i strzeże praw Clave, za zbrodnię uważając łamanie ich. Nie przepadają także za Podziemnymi, uważając Nocnych Łowców za najlepszych i najważniejszych, a ich krew nie powinna zostać nigdy skażona.
Linia Takody jest ich kompletnym przeciwieństwem, stojąc przeciwko polityce Clave i nienawiści do Podziemnych. Uważają ich za równych sobie (a niekiedy nawet i lepszych) i przede wszystkim starają się żyć z nimi w przyjaźni, zapewniając azyl każdemu, kto go potrzebuje.

Rezydencja

W Standing Rock oraz w Idrisie.

Symbol i cechy charakterystyczne

Symbolem jest księżyc stykający się z wodospadem, a na nim most łączący dwa brzegi.
Cechy charakterystyczne: Przede wszystkim 80% członków klanu stanowią Indianie. Ich charakterystyczne rysy twarzy same z siebie wyróżniają ich wśród innych Nocnych Łowców. Prócz tego linia Ohanzee dla wyróżnienia się od linii Takody tatuuje sobie anielskie pióro na karku lub kręgosłupie.

Historia

Za pierwszego Nocnego Łowcę z rodu Moonwaterów uważa się mężczyznę imieniem Wahkan, co w języku Siuksów oznacza "Uświęcony". Był plemiennym szamanem, który jako pierwszy postanowił walczyć z "siłami nieczystymi". Jednak pierwszym, który napił się z kielicha Razjela był jego syn, Otaktay, którego imię tłumaczy się jako "Zabił wiele". W tym samym czasie z kielicha napiła się także jego siostra, Nahimana ("Mistyczna"). To jej też ród zawdzięcza swą nazwę, legenda głosi, że Nahimana, jako córka szamana i jego spadkobierczyni zobaczyła znak i nazwę w jednej ze swych wizji. Najsilniejsi członkowie plemienia zostawali przemienieni w Nefilim i tym samym włączeni do rodu. Niestety jedyne dziecko Otaktaya zmarło bezpotomnie, więc jego linia szybko wygasła. Linia jego siostry natomiast miała się świetnie, choć na początku ród był zamknięty i wolał trzymać się swych plemiennych terenów. Jednak ponieważ postawiono tam Instytut, nieco "przymusowo" musieli integrować się z innymi rodami, co też doprowadziło do początkowo całkiem przyjaznych stosunków z innymi klanami. W przeciwieństwie do innych klanów Nocnych Łowców Moonwaterowie od zawsze żyli w zgodzie z naturą na swoich terenach, a to oznaczało, że nie zamierzali przeszkadzać Podziemnym, jeśli ci tylko nie łamali praw. W tym miejscu też nastąpił drobny zgrzyt i podział pomiędzy dwójką braci - Ohanzee ("Cień") i Takodą ("Przyjaciel wszystkich").

Ohanzee uważał, że wszyscy powinni żyć według praw Clave i pod żadnym pozorem ich nie łamać, bez względu na okoliczności, Takoda natomiast za ważniejsze uważał prawa natury i własny kodeks moralny, uznając, że łamanie praw "Białych Ludzi" jest dopuszczalne i akceptowalne, jeśli usprawiedliwiają to okoliczności. Był to pierwszy podział rodu na dwie linie z powodu ich poglądów, jednak nadal nie wywołało to rozłamu rodowego. Powoli jednak różnice w stylu i sposobie życia były mocno widoczne, linia Ohanzee łączyła się tylko i wyłącznie z innymi Nefilim, w drodze wyjątku dopuszczając małżeństwa z Przyziemnymi, wyznając także zasadę aranżowanych małżeństw, ale linia Takody przyjmowała w swe szeregi również wilkołaki czy wróżki, pozostawiając także dzieciom swobodę co do wyboru partnerów życiowych. Obie linie patrzyły na siebie niechętnie, jednak bez wrogości, a nawet niekiedy dopuszczano do małżeństw pomiędzy liniami.

Największy podział nastąpił jednak w XVIII wieku, w trakcie pierwszych walk Indian z białymi. Linia Ohanzee stanęła po stronie Clave, wybierając dobro Nocnych Łowców i Świat Cieni ponad klan, plemię i jego wolność, linia Takody natomiast sprzeciwiła się rozkazom i stanęła po stronie współplemieńców. To wywołało rozłam w klanie, a także utrwaliło podział na "prawdziwych Nefilim" i "przyjaciół Podziemia". Podczas wojen zniszczony został również Instytut na terenach plemienia i nigdy go nie odbudowano. Wojny jednak przetrzebiły obydwie linie do tego stopnia, że pod koniec XIX wieku niechętnie postanowili zawiązać tymczasowy sojusz, by choć trochę odbudować ród. Sojuszem tym miał być ślub osoby z linii Takody z kimś z linii Ohanzee. Niestety w większości przypadków różnica wiekowa pomiędzy dziećmi przeciwnych płci była zbyt duża, lub też dzieci w podobnym wieku były tej samej płci. Okazja do takiego połączenia pojawiła się dopiero w latach 50 XX wieku, gdy w linii Ohanzee urodził się Wanikiya ("Zbawca"), a w linii Takody Wachiwi ("Tancerka"). Dzieci zaręczono tuż po urodzeniu młodszej o rok Wachiwi. Wydawało się, że to rozwiązało problem, ale niestety nic z tego. Między młodymi nie było uczucia, a często dochodziło nawet do spięć z powodu różnic poglądów. Rodzeństwo z obu stron łypało na siebie gniewnie, jednak nie śmieli wtrącać się w małżeństwo zaaranżowane przez Rady Starszych obydwu linii. Gdy pojawił się pierwszy syn pary, Hotah ("Biały"), spory między jego rodzicami ucichły. Przynajmniej dopóki kilka lat później nie urodziło się kolejne dziecko, córka. Ze szpiczastymi uszami i ewidentnie wróżkowym pochodzeniem. Wywołało to niemały skandal w rodzinie. Jak łatwo się domyślić, Wanikiyę coś trafiło, co prawie skończyło się kolejnym rozłamem w rodzie, a nawet wojną klanową, jako że młodzi członkowie linii byli gotowi skoczyć do gardła "tym drugim". Konflikt udało się zażegnać, lecz Wanikiya nie zapomniał o zdradzie żony. Odczekał trochę, a potem pod pretekstem nieposłuszeństwa Clave, z pełną aprobatą konsula pozbawił żony run.

W tamtym momencie Wachiwi była brzemienna, nie było jednak do końca jasne, kto był ojcem jej kolejnego dziecka. Proces zrywania run był jednak tak bolesny i tak stresujący dla kobiety, że nie udało jej się utrzymać ciąży i poroniła. Wtedy nic już nie stało na przeszkodzie wojny klanowej. W jej wyniku zginął Wanikiya, plotki natomiast głoszą, że nie z ręki innego Moonwatera. Interwencje Rad Starszych nie przyniosły żadnych rezultatów i być może z klanu nic by nie zostało, gdyby Wachiwi nie podźwignęła się mentalnie po stracie dziecka i nie przejęła "sterów" w klanie. Miała wtedy ledwo 33 lata, jednak nawet bez run pozostawała potężną szamanką, dziedziczką samej Nahimany. Cokolwiek zrobiła, przejęła władzę nad obydwiema liniami, Rady Starszych natomiast zostały pozbawione możliwości decydowania o losach członków klanu, zdegradowane jedynie do roli doradców młodej szamanki. W tym okresie też na terenach plemienia pojawiła się wataha wilkołaków, która została bardzo dobrze przyjęta przez Wachiwi. Niedługo później kobieta wyszła za mąż za jednego z członków watahy, co przypieczętowało tylko sojusz pomiędzy plemieniem a watahą - plemię miało wilkołaczych obrońców, a wilkołaki własne tereny wydzielone z ziem plemiennych oraz ochronę rodu przed szeroko pojętą niesprawiedliwością.

Wachiwi, a dla Clave Roseanne Moonwater, zniosła całkowicie formalny podział na dwie linie, łącząc w końcu klan w jedną całość pod swoimi rządami, wyznając zasadę, że co się dzieje wewnątrz klanu, zostaje wewnątrz. Na swojego przedstawiciela wybrała najstarszego syna, Jake'a, by reprezentował Moonwaterów w Clave, jednak i tak wszyscy wiedzą, kto sprawuje realną władzę. Na chwilę obecną burze w klanie ucichły, choć część nadal nie pogodziła się z poglądami przywódczyni i nadal część uważa się za "tych lepszych" Moonwaterów, choć nie mówią o tym głośno i na pewno nie w obecności Roseanne. Rozłam istnieje nadal, choć po cichu, a tak długo, jak nikt nie próbuje działać na szkodę i plemienia, Roseanne nie wymusza na nikim swoich poglądów. Czujnym okiem jednak obserwuje poczynania Clave by w razie czego zainterweniować, choć obecnie skłania się ku odsunięciu od Clave.

Członkowie rodu

Przywódczyni: Roseanne "Wachiwi" Moonwater (+- 70 lat)
Obecny mąż Roseanne, wilkołak Michael (+-73 lata)
Syn Roseanne i Wanikiyi: Jake "Hotah" Moonwater (+-45 lat)
Syn Roseanne i Michaela: Connor Moonwater (+-35 lat) - Nefilim lub Wilkołak
Ray "Maka" Moonwater
dzieci Jake'a (dwóch jego synów już nie żyje), dzieci Connora, "linie boczne" klanu

Ciekawostki

- plotki głoszą, że nienarodzone dziecko Wachiwi było ze związku z wilkołakiem
- pierwszą decyzją nowej przywódczyni klanu było zlikwidowanie aranżowanych małżeństw - jak sama uzasadniła, jej własne było piekłem, więc nikt nie będzie przeżywał tego samego i każdy powinien mieć możliwość samemu wybrania swojego partnera
- niedługo po zmianie władzy jeden z innych rodów pragnął zaaranżować małżeństwo z linią Ohanzee - Roseanne w niewybrednych słowach odrzuciła propozycję, co wywołało waśń rodową
- każdy członek rodu posiada dwa imiona - amerykańskie/angielskie oraz indiańskie
- członkowie klanu nadal zachowali tradycje i kulturę indiańską, płynnie także posługują się jednym z narzeczy Siouxów
- do rodu należeli tacy Indianie, jak Tasunka Witka ("Szalony Koń") czy Mato Wanartaka ("Kopiący Niedźwiedź")
- choć rezydencja rodu została wybudowana w Staning Rock, spora część rodu zamieszkuje także Pine Ridge
- nieoficjalnie panuje pogląd, że Clave zapomniało, do czego tak naprawdę zostało powołane i obecnie robi więcej złego niż dobrego. Oficjalnie nikt tego nie powiedział na głos, ale chodzą słuchy, że Roseanne rozważa odłączenie się od Clave
- nadal istnieją ruiny Instytutu na terenie plemienia

Status, moderator rodu

Status: Ród otwarty
Moderator rodu: Ray Moonwater
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Skocz do :   
Shadow York @ 2019   Forum zostało otwarte 28.10.2017r.
York, England, UK

Partnerstwo