Shadowhunter

666 latAll paths lead to death.

Administrator
[Cytuj]
Verlac

Vipera enim verecundus, repulsu virus mortiferum est.
Żmija jest nie pozorna, jej jad za to zabójczy.

Przynależność i postawa

Ród Verlaców od zawsze wiernie służył Clave, niezależnie od tego, jakie stanowisko obrało, w związku z tym wiadomość o Zimnym Pokoju przyjęli ze spokojem. Są jednak całkowicie neutralni względem podziemnych.

Rezydencja

Obecnie główna gałąź rodu Verlaców opiekuje się Instytutem w Paryżu i tam ma główną siedzibę, poszczególne gałęzie rodu rozpierzchły się po całym świecie, przez co swoje posiadłości mają zarówno w Idrisie, jak i w innych krajach.

Symbol i cechy charakterystyczne

Symbolem rodu jest wąż, ich oficjalnym herbem jest splątany wąż wychodzący z jeziora. Każdy mężczyzna posiada pierścień rodowy, przedstawiający wijącego się wokół palca właśnie tego gada.
Większość Verlaców ma ciemne włosy, nie jest to jednak regułą ze względu na małżeństwa zawierane z wieloma innymi rodami.

Historia

W Księgach pierwsze wzmianki o Verlacach jako Nefilim pojawiają się wraz z początkiem XIX wieku, kiedy to Grégoire Verlac napił się z Kielicha Aniołów, stając się pierwszym pochodzącym z tej rodziny Nocnym Łowcą. W późniejszym czasie do ceremonii przystąpili także jego dwaj bracia oraz jeden z kuzynów, co spowodowało, że ród dość szybko stał się jednym z najliczniejszych, ale także najpotężniejszych ze względu na spory majątek, jak i doświadczenie rodziny w kwestii spraw wojskowych.
Sama historia ów rodu zaczyna się w XVIII wieku, kiedy to jego członkowie dość prężnie działali podczas rewolucji francuskiej. Sprzeciw wobec monarchii Burbonów dość opłacił się rodzinie. Nie tylko zdobyli na rewolcie majątek, nie do końca w sumie legalnie, ale także wyoblili sobie opinię ludzi pełnych ducha walki i niezastąpionych w polu bitwy. Młodzi chłopcy walczący przeciwko uciskowi szybko dojrzeli i stali się znanymi oficerami. Wkrótce należenie do struktur związanych z wojskiem stało się niemal rodzinną tradycją, nikogo więc nie dziwiło, że uczestniczyli w wojnach napoleońskich. Te skończyły się jednak klęską, którą podkreśliły ustalenia Kongresu Wiedeńskiego. Sami Verlacowie stracili wielu ludzi, lecz ich zapał do walki nie osłabł. Można nawet powiedzieć, że dopiero rozkwitł.
Grégoire Verlac urodził się ze wzrokiem, nic więc dziwnego, że to on jako pierwszy, po poznaniu tajemnic Świata Cieni i zrozumieniu, jak wielkie zagrożenie czyha na zwykłych ludzi, postanowił dołączyć do szeregów Nocnych Łowców. Był on jednak dopiero początkiem, ponieważ niedługo później dołączyło do niego kilku innych mężczyzn z rodziny Verlac, rozpoczynając nowy rozdział w historii rodu.
Ten dość szybko rozkwitł, rozdzielając się na kilka linii, które rozpierzchły się w pewnym momencie po świecie, choć serce większości jego członków pozostało w Paryżu, gdzie już na początku XX wieku zaczęli sprawować władzę nad Instytutem, który stał się ich domem niemal w takim samym stopniu, jak posiadłość na przedmieściach miasta.
Ród Verlaców zawsze był gotów służyć Clave, a jego członkowie rzadko kiedy sprzeciwiali się ich postanowieniom, dlatego wieści o rzekomym zabiciu młodego Łowcy przez Sebastiana Verlaca, wydawały się niemożliwe. Dość szybko okazało się, że pod siedemnastoletniego wtedy członka ich rodziny podszywał się ktoś inny, dokładniej Jonathan Morgenstern, który wcześniej zamordował niesprawiedliwie oskarżonego.
Verlacowie brali czynny udział zarówno w Wojnie o Dary Anioła, jak i Mrocznej Wojnie, skupiając się zarówno na utrzymaniu Paryskiego Instytutu, jak i zasilając szeregi tam, gdzie było to potrzebne. Do dziś są prężnie działającą rodziną, której członków można spotkać niemal wszędzie.

Członkowie rodu

Nieokreślona Linia
  Grégoire Verlac (1781-1842) ✝

  Theodor Verlac (?) ✝
  Sona Carstairs (Verlac z pierwszego męża) (1850-1911) ✝

  Leon Verlac


Linia 1
  Élodie Verlac (?)

  Nieznany mężczyzna z rodu Verlac (?) ✝
  Nieznana kobieta z rodu Penhallow (?) ✝

   Sebastian Verlac (?-2007) ✝


Linia 2
  Joe Verlac (1948-)
  Nieznana kobieta z nieznanego rodu (?-2010) ✝

   Isaac Verlac (?)
   Yasmin Verlac z nieznanego rodu(?)

    Nieznany mężczyzna z rodu Verlac (1984-)

    Jayden Verlac (1987-)
    Eillen Verlac (1992-2018) ✝

    Xavier Verlac (1987-)

    Duncan Verlac (1988-)

    Shantae Yvette Whitelight zd. Verlac (1989-)
    James Whitelight

     Theodor Whitelight
     Clarissa Whitelight


   Victor Verlac (1966-)
   Camille Verlac z nieznanego rodu (1967-)

    Rose Verlac (1985-2017) ✝
    Viviane Cassandra Verlac (1989-)


   Jayden Verlac (?-1987) ✝

   Grace Blackthorn z domu Verlac (ur. 1976r.)
   Arthur Blackthorn (ur. 1973r., zm. 2012r.)

    Gabriel Lincoln Blackthorn (1989)

    Trisacha Kaerlesa Blackthorn (1993)


   Lennan Fairwolf (Verlac nieoficjalnie, matka wróżka Devana) (1989-)


  Geneviev Montclaire zd. Verlac ( ur. 1955 - 2005)
  Laurent Montclaire (ur. ? - 2003)

   Dalej ród MontclaireStatus, moderator rodu

Status: Ród otwarty
Moderator rodu: Jayden Verlac
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Skocz do :   
Shadow York @ 2019   Forum zostało otwarte 28.10.2017r.
York, England, UK

Partnerstwo