Louise Dagover

26 (102 lata)

a przyciągnę cię ku sobie, ty przyciągać będziesz innych;

[Cytuj]
Louise uśmiechnęła się z zadowoleniem, Rez zaczęła przejawiać objawy zahipnotyzowania. Jednak pytanie Rez zdziwiło ją, czy ta kobieta mieszkała na księżycu albo na wsi, gdzie nie było kina? Nie słyszała nigdy o Louise - gwieździe kina niemego. Przecież „Pandora’s box” i „Diary of a Lost Girl” to były wielkie przedwojenne hity filmowe po obu stronach oceanu na początku lat 30-tych. Louise była próżna, uwielbiała wyrazy uznania od swoich fanów i nawet przemiana w wampira nie zmieniła nic w jej wielkiej miłości do aktorstwa. Tyle, że była zmuszona zamienić kino na deski teatralne. Przebywanie w dzień na Słońcu było niebezpieczne dla Louise, a większość filmów kręcono w plenerze. Scena teatralna była dla wampirzycy bezpieczniejszym miejscem.
- Widzę, że nie interesujesz się kinem - zaśmiała się Louise nieco urażona. Jestem Louise Brooks, musiałaś widzieć któryś z moch filmów. Przyjechałam do Wielkiej Brytanii, bo dostałam tu angaż w teatrze
Ja przyciągnę cię ku sobie, ty przyciągać będziesz innych; wtedy poznasz upojenie okrucieństwem, które jest niczym innym, jak miłością. Nie próbuj więc na razie wiedzieć więcej o mnie i mych sprawach, lecz zaufaj mi całym swym kochającym sercem
Joseph Sheridan Le Fanu – Carmilla

Nerezza

801

178 cm

My smile still shows through my bloody nose

[Cytuj]
Multikonta: Bies
Nie ma co ukrywać, że Rez nie należała do znawców kina. Ba, dotąd w swoim życiu obejrzała zaledwie kilka filmów na krzyż i prawdę mówiąc, niezbyt ją zaciekawiły. Wątki romantyczne obchodziły ją tyle, co nic, a w pozostałych przypadkach… o wiele większe emocje, niż czuła po obejrzeniu ich, przeżywała na co dzień. Zresztą, zdecydowanie bardziej wolała inne formy spędzania wolnego czasu niż kino.
- Pewnie wyjdę teraz na ignorantkę, ale pierwszy raz słyszę twoje nazwisko. – powiedziała szczerze, nie widząc sensu w tym, by kłamać pod tym względem. – Ale chyba muszę bardziej zainteresować się kinem i filmami, skoro występują w nich tak urodziwe aktorki. – dodała zaraz, zanim zdążyła ugryźć się w język. Wiedźma już cierpiała na taką przypadłość, że najpierw mówi, a później ewentualnie zdarza jej się myśleć.

Louise Dagover

26 (102 lata)

a przyciągnę cię ku sobie, ty przyciągać będziesz innych;

[Cytuj]
- Dziękuję za komplement - wampirzyca uśmiechnęła się do Rez. Jak każda aktorka była próżna i łasa na pochwały, które słyszała często. Pieniądze z tantiem za filmy, w których zagrała przed wojną pozwoliłyby jej żyć w ukryciu przez kilkadziesiąt lat, jednak nie wyobrażała sobie rezygnacji z pracy.
- Właśnie zaczęłam próby do „Wujaszka Wani”, zaproszę Cię na premierę, Rez, mam nadzieję, że teatr lubisz bardziej od kina - nie odrywając wzroku od kobiety kiwnęła na barmana, aby przyniósł im następną kolejkę. Leciutko szumiało jej w głowie i czuła się zadowolona. Ostatnie dni były bardzo nudne, gdyby nie powrót do pracy, nie odrywałaby się od butelki.
- Mam nadzieję, że ty za to oprowadzisz mnie po mieście, znam póki co tylko teatr, w którym pracuję - praca w teatrze była bezpieczna dla Louise, próby odbywały się wprawdzie w ciągu dnia, ale na scenie nie było rzecz jasna okien, na razie mieszkała w swojej garderobie, okna zakleiła czarnym papierem. Wychodziła tylko w nocy, aby napić się krwi kupić alkohol. To oczywiście było przejściowe rozwiązanie, moała nadzieję, na znalezienie bezpiecznego i luksusowego azylu nieopodal teatru...
Ja przyciągnę cię ku sobie, ty przyciągać będziesz innych; wtedy poznasz upojenie okrucieństwem, które jest niczym innym, jak miłością. Nie próbuj więc na razie wiedzieć więcej o mnie i mych sprawach, lecz zaufaj mi całym swym kochającym sercem
Joseph Sheridan Le Fanu – Carmilla

Nerezza

801

178 cm

My smile still shows through my bloody nose

[Cytuj]
Multikonta: Bies
Rzadko kiedy prawiła szczere komplementy, bez żadnych ukrytych złośliwości, jednak teraz była po prostu pijana, więc drobne uprzejmości wychodziły z niej bez większego wysiłku. Niby powinna uważać na alkohol, doskonale wiedziała, że miała do niego dość słabą głowę, ale akurat to było ostatnim, czym się przejmowała.
- Ten tytuł raczej mi nic nie mówi, ale nie mam nic przeciwko chodzeniu do teatru. Na pewno przyjdę, jeśli będę tylko mogła. – odparła. Na teatrze znała się już nieco bardziej niż na kinie, jednak i tak najwięcej wiedziała o sztukach z jej rodzinnych stron, na temat innych jej wiedza była o wiele mniejsza. Nie oznaczało to jednak, że wykazywała się zupełną ignorancją, więc jeśli tylko będzie miała wtedy czas, wybierze się na premierę.
- Nie jestem pewna, czy tak świeżo po wojnie jest tu dużo ciekawych miejsc, ale mogę cię oprowadzić. – powiedziała, biorąc kolejny łyk alkoholu. Tak naprawdę to miasto pamiętała jeszcze sprzed czasów wojny i nie wiedziała jeszcze, jak teraz wyglądają te miejsca, które kojarzyła jako całkiem ładne.