Shadowhunter

666 latAll paths lead to death.

Administrator
[Cytuj]
Porozumienia

Są to rozmowy pokojowe pomiędzy Clave, a wybranymi przedstawicielami ras Podziemnych. Od zakończenia wojny o Dary Anioła, tymi przedstawicielami są Podziemni, którzy zasiadają w Radzie Clave, jako jej honorowi członkowie.
Porozumienia mają na celu określenie praw, obowiązków, a także przywilejów Clave oraz ras Podziemnych.
Porozumienia są podpisywane, co piętnaście lat, czyli ostatnie podpisanie odbyło się w 2007 roku wraz ustaleniem warunku Zimnego Pokoju po zakończeniu Mrocznej Wojny.


Shadowhunter

666 latAll paths lead to death.

Administrator
[Cytuj]
Porozumienia

 1. Ze względu na swoje anielskie pochodzenie, Clave oraz Nefilim są uznawani za organ sprawujący władzę nad Światem Cieni. Zobowiązani są do działania zgodnie z kodeksem, mając na celu dobro ogółu bez względu na prywatne opinie.

 2. Clave oraz Nefilim zobowiązani są do sprawowania pieczy nad wszystkimi rasami Podziemnymi, zapewniając im protekcję przed wszelkim niebezpieczeństwem i zagrożeniami, z którymi nie dają sobie rady.

 3. Clave oraz Nefilim nie ingerują w sprawy wewnętrzne poszczególnych ras, pozostawiając problemy do rozwiązania poprzez struktury władzy każdej z nich. Przypadki, w których Nocni Łowcy zareagują w tych kwestiach, są nieliczne i zaliczane do skrajnych, zagrażających dobru ogółu.

 4. Każda organizacja Podziemnych powinna zostać zgłoszona do Clave i zarejestrowana.

  • Clave oraz Nefilim nie mają prawa ingerować w układ struktur wewnętrznych poszczególnych ras, ani narzucać im sposobów prowadzenia polityki. Niemniej jednak, wszystko musi być zgodne z Prawem.


 5. Podziemni, szczególnie grupy niezrzeszone, mają prawo do wnioskowania u Clave o pomoc w rozstrzygnięciu konfliktów. Po wnikliwej ocenie sytuacji Clave podejmuje decyzję o ingerencji lub jej braku.

  • Wszyscy Podziemni mają prawo do sprawiedliwego procesu przed Clave, w przypadku złamania Prawa. Nefilim nie mogą wykonywać na nich natychmiastowych kar.
  • Użycie Kielicha Anioła jako kary śmierci na Podziemnych zostało uznane za barbarzyńskie i niezmienne pozostaje zabronione.
  • Zabrania się praktykowania palenia Wampirów poprzez wystawienie na słońce, jako karę śmierci.
  • Zabijanie Wilkołaków przy użyciu srebra jest uznawane za bestialskie, stając się jednocześnie nielegalnym procederem.


 6. Wszyscy Podziemni podlegają Prawu, bez względu na ich osobiste poglądy.

  • Niezrzeszeni członkowie ras Podziemnych zobowiązani są postępować zgodnie z prawem.
  • Niezrzeszeni Podziemni zobowiązani są, w razie konieczności, wybierać osoby odpowiedzialne za reprezentowanie ich grupy przed Clave.
  • Wystąpienia przeciw Prawu, próby podburzania społeczeństwa i ataków na organ prawomocny Clave są surowo zabronione, a wszelkie sabotaże karane będą śmiercią.


 7. Podziemni, zwłaszcza Wampiry oraz Wilkołaki mają obowiązek kontrolowania własnych zapędów, rezygnując z natury myśliwych. Nefilim wierzą, że są w stanie zachować Świat Cieni w ścisłej tajemnicy, kontrolując własną naturę, w związku z czym reagują jedynie w przypadkach naruszeń Prawa.

  • Wampirom i wilkołakom zabrania się dokonywania nieuzasadnionych lub niekontrolowanych przemian i zwiększania populacji nieśmiertelnych oraz wilków.


 8. Obowiązkiem Podziemnych jest dochowanie tajemnicy istnienia Świata Cieni, chyba, że jej ujawnienia nie da się uniknąć, bądź jest związane z wprowadzeniem Przyziemnego w nadnaturalny świat przez Wilkołaki lub Wampiry.

 9. Wampiry mają prawo do żywienia się bezpośrednio z Przyziemnego. Nieumyślne spowodowanie jego śmierci wskutek zbyt dużej utraty krwi, będzie sądzone, jako morderstwo.

  • Praktykowanie używania Encanto lub Manipulowanie Wspomnieniami w celu pożywiania się jest surowo zabronione.


 10. Wampirom zabrania się tworzenie Sług z Przyziemnych, pojąc ich swoją krwią. Uznaje się to za niezgodne z moralnością, jako akt odebrania własnej woli. Wyjątek stanowi sytuacja, w której istota ludzka dobrowolnie przystaje na ten proces, w pełni świadoma obowiązków i korzyści płynących ze współpracy.

 11. Wilkołaki zobowiązane są do kontrolowania swoich odruchów, w szczególności podczas pełni. Młode wilkołaki powinny znajdować się pod pieczą starszych, bardziej doświadczonych, w celu uniknięcia przypadkowego ujawnienia przed Przyziemnymi.

 12. Prześladowania Czarowników zostają niezmienne uznawane za nielegalne.

 13. Porozumienia zapewniają pełne prawa Czarownikom i zezwalają na praktykowanie Magii.

  • Czarownicy zobowiązani są do pomocy Clave, jeśli ich zdolności są jedynymi, które mogą rozwiązać bieżący problem.
  • Czarownicy mogą praktykować każdy rodzaj magii w granicach rozsądku. Jeśli Czarownik używający demonicznej mocy doprowadzi do ujawnienia przed Przyziemnymi, zostaje uznany za łamiący Prawo i ukarany.


 14. Czarownikom zabrania się przyzywania Wielkich Demonów do tego świata. Rytuał Przyzwania może być praktykowany, jeśli jednak demonowi uda się przejść przez zabezpieczenia, Czarownik zostanie ukarany według Prawa.

 15. Faerie zostają objęte innym Porozumieniem, do którego doprowadził ich Król. W związku z tym faktem nie są uznawane w tych Porozumieniach.

 16. Przyziemni posiadający wzrok zobowiązani są do trzymania Świata Cieni w ścisłej tajemnicy.

 17. Przyziemni posiadający wzrok, którzy ujawnią nieuświadomionym istnienie Świata Cieni, zostają ukarani zgodnie z Prawem. Prawo dopuszcza w tym przypadku użycie zdolności Wampirów, a wspomnienia Przyziemnych związane ze Światem Cieni, zostają zmienione.

 18. Z uwagi na fakt posiadania dusz, Podziemni mogą adoptować Przyziemne dzieci.

  • Podziemni mają pełne prawo do zakładania rodzin.


 19. Podziemni mają prawo do prowadzenia własnych działalności gospodarczych, w oparciu o Przyziemne Prawo.


Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Skocz do :   
Shadow York @ 2019   Forum zostało otwarte 28.10.2017r.
York, England, UK

Partnerstwo