Aurora Borealis

39 (307)


162 cm


"Spodziewaj się po mnie niczego, dopiero wtedy niczym Cię nie zaskoczę."Multikonta: Mia
estera constantin
MetryczkaImię: Estera
Nazwisko: Constantin

Data urodzenia: 21.07.1712
Miejsce urodzenia: Kluż, Siedmiogród

Wiek: 39 (307)
Wzrost: 162
Waga: 57

Rasa: wampir
Wizerunek: Helena Bonham Carter

Aparycja

Estera jest dość niską kobietą, za to zgrabną i mającą czym oddychać. U brunetki charakterystyczna jest burza loków na głowie. Niezwykle ciężko jest jej zapanować nad włosami, dlatego często upina je w luźny kok - najprościej i najszybciej. Poza tym ta fryzura świetnie pasuje do jej niecodziennego i bardzo specyficznego stylu ubioru. Oczy ma w kolorze ciemnego brązu. Znakiem szczególnym jest blizna o kształcie półksiężyca na prawym ramieniu.
Charakter

Pani Constantin jest bardzo inteligentną kobietą, choć nieco szaloną i niekiedy porywczą. Uwielbia manipulować innymi, zwłaszcza ludźmi. Pewna siebie i dość egoistyczna. Nigdy jednak nie zapomina o swoim mężu. Jest niezwykle mocno do niego przywiązana. Uwielbia dzieci, dlatego czasami zamienia się w kota aby płaczącemu dziecku poprawić humor swoim mruczeniem. Wiele wampirów krzywo się na nią patrzy ze względu na jej charakterek. Lubi się panoszyć, a do damy dworu jej daleko. Mimo wszystko większość wampirów uważa za swoją rodzinę, o która pragnie dbać. Bardzo złośliwa w stosunku co do Łowców, a wobec wilkołaków to już w ogóle. Bez patyka nie podchodzić. Ze względu na wieloletnie podróże bardzo szybko odnajduje się w nowym otoczeniu.
Biografia

Estera Creata (bo tak właśnie pierwotnie miała na nazwisko) urodziła się 21 lipca 1712 roku w Klużu w Siedmiogrodzie jako córka jednego z cyganów. Tak, Estera jest typową przedstawicielką kultury romskiej. Od najmłodszych lat wychowywana na panią domu, idealną gospodynię i w duchu, że rodzina jest świętością. Posiadała liczne rodzeństwo, dwóch starszych braci, jednego młodszego i jeszcze dwie młodsze siostrzyczki. Od małego interesowało ją wróżbiarstwo praktykowane przez jej babkę. Nauczyła się od niej wróżenia z ręki, kart oraz kryształowej kuli. W wieku 13 lat poznała miłość swojego życia, a w wieku 14 zostali pełnoprawnym małżeństwem. Jej ukochany mąż był 6 lat starszy od niej, jednak jej to nie przeszkadzało, zwłaszcza że płomienna miłość była całkowicie odwzajemniona. Nawet na przestrzeni wieków to się nie zmieniło. Urodziła piątkę dzieci, trzech synów oraz dwie córki. Z dumą doglądała swych pociech wpajając im to, czego ją nauczono - szacunku do starszych i tego, że rodzina to świętość. Lata mijały, koczowniczy tryb życia nauczył ją szybkiej adaptacji do otoczenia. Była świetną matką i żoną. Wciąż parała się wróżbiarstwem.

W wieku 17 lat najstarszy syn poślubił swa wybrankę. Tego ślubu Estera nigdy nie zapomni. Z resztą jak i reszty uroczystości swych dzieci. Była niezwykle dumna z najstarszego syna. Kobieta miała wtedy 32 lata, a jej mąż 38. Niestety niedługo później przybyła jej teściowa przynosząc jej straszne wieści. Otóż poprzedniej nocy spłonęła chatka myśliwych, w której przebywał jej mąż wraz z dwójką innych cyganów. Wieść o śmierci ukochanego męża była niczym grom z jasnego nieba. Długo opłakiwała swego małżonka. Z całych sił próbowała przelać swą miłość na swe dzieci. Niestety brak ukochanej osoby przy boku mocno dał się jej we znaki. Znacznie łatwiej było ją wyprowadzić z równowagi, miała straszne wahania nastrojów. Samotność dopadła ją 7 lat później, gdy ostatnie z dzieci opuściło rodzinne gniazdo. Ostatnia córka została wydana we wrześniu 1751 roku i rozpoczęła własne życie u boku męża. Estera pozostała sama i choć rodzina wciąż była blisko, to samotne noce mocno się na niej odbijały. Na szczęście ta samotność nie trwała zbyt długo. Już z początkiem października, tuż po zapadnięciu zmroku odwiedził ją niespodziewany gość.

Z radością zmieszaną ze złością przywitała swego męża. Po długiej nocnej rozmowie i wyjaśnieniach dlaczego zniknął wybaczyła mu te lata rozłąki. Ponownie mogła być przy jego boku. Wyjaśnił jej dokładnie kim się stał, wampirem żyjącym tylko w nocy. Objaśnił jej dlaczego tak się stało. Otóż w jego rodzinie to była swoista tradycja. Tylko męscy potomkowie głowy klanu mogli zostać przemienieni. Wszystko miało swój rytuał. Rutuał ten zaczynał się własciwie od ożenku męskiego potomka rodu. Owy męski potomek nie mógł zostać przemieniony dooki nie wydał najstarszego syna. Chodziło o porzedłużenie linni krwi rodu. Oznacza to, iż własnie z dniem, gdy najstarszy i pierworodny syn Ester poślubił swą wybrankę jej maż stał się godnym do tego, by pozostać wampirem, który miał zarazem porzucić najbliższą swą rodzinę (dzieci i małżonkę) na rzecz ochrony klanu w nocy. Małżonek nie mógł pojawić się szybciej ze względu na pierwsze lata przystosowania się. Nie chciał zrobić jej krzywdy. Wtedy właśnie się dowiedziała, że jego prapradziad również jest wampirem. Zrozumiała wtedy, dlaczego za dnia nigdy nie wychodził ze swego wozu. Właściwie to go nawet na oczy nie widziała. Mówiono o nim, jednak nigdy nie miała szansy poznania go. Jej najdroższy mąż w ciągu tych kilku lat nieobecności zawarł swoiste porozumienie z głową klanu. Prapradziad miał ją przemienić, jednak jeśli to zrobi mieli na zawsze opuścić klan. Było to swoiste wydalenie z klanu. Prapradziad zgodził się na to ponieważ widział cierpienie zarówno jego praprawnuka jak i jego małżonki. Przypomniało to mu jak bardzo on był zakochany w swej małżonce. Wydawałoby się to błahym powodem, jednak poruszyło to nim niezmiernie, a sam zawsze wpajał, że rodzina to świętość. Własnie dlatego postanowił zlitować się nad nimi, jednak musiał również postawić pewne warunki tej ugody. Pierwszym warunkiem było wydanie wszystkich dzieci, aby założyły własne rodziny. Kobieta spełniła nieświadomie te warunki, dlatego jej mąż mógł się pojawić przy niej i wszystko wyjaśnić. Drugim warunkiem było właśnie wydalenie z klanu. Oczywiście Ester zgodziła się. Nie potrafiła funkcjonować bez swojego ukochanego, a dzięki temu mogli być już na zawsze razem. Dwie noce później dokonano przemiany kobiety i pochowano ją by narodziła się jako członek wampirzej rodziny. Jej zniknięcie zostało objaśnione nawiedzeniem i szaleństwem związanym z samotnością i rozpaczą. Nie było to czymś nadzwyczajnym pamiętając o tym, iż już po "śmierci" męża wykazywała pewne objawi szaleństwa.

Pierwszą jej ofiarą był jeden ze złodziei, który próbował okraść ich wozy. Jeden z członków starszyzny zabrał ich na wieloletnie przyuczenie do nowego życia. Nikt nie chciał by dwójka młodych wampirów sprowadziła na nich nieszczęście. Dopiero gdy upewniono się, że wiedzą dostatecznie dużo nakazano im odejście. Koczowniczy tryb życia pozostał im we krwi. Podróżując z kraju do kraju poznawali swe wampirze umiejętności. Estera wciąż praktykowała wróżbiarstwo, lecz teraz w nieco inny sposób. Wykorzystywała swe umiejętności do zdobywania zarówno pożywienia jak i pieniędzy. Nie zabijali ludzi chociażby dla tego, by nie przyciągać na siebie zbytniej uwagi Nefilim. Mieli swój własny wóz cygański przystosowany do tego, by spali tam za dnia. W nocy zawsze paliło się obok ognisko i odbywał się istny jarmark. Ludzie zbierali się by móc się napić, zabawić, posłuchać różnych historii oraz by powróżono im. Ester nagminnie korzystała z Encanto i Manipulacji Wspomnieniami. Z czasem przystawali w niektórych miastach na dłużej. Jeśli nazbierali oczywiście nieco więcej funduszy. Z biegiem lat i rozwojem technologii przerzucili się na campera, choć tradycyjne wozy cygańskie przez wiele lat doskonale im służyły. Nie ma co się jednak oszukiwać, auta są znacznie wygodniejsze i szybsze.

Okres Mrocznej Wojny choć był burzliwym okresem w Świecie Cieni niezbyt wpłynął na Esterę i jej męża. Będąc w wiecznym ruchu i wciąż prowadząc koczowniczy tryb życia niezbyt się tym faktem interesowali. Żyli własnym "życiem" i interesowało ich to, co będą robić następnego dnia. Dopiero samo porozumienie uderzyło w ich tryb życia. Wampirzyca była bardzo niezadowolona z faktu, iż zakazano w 2007 roku używania Encanto i Manipulacji wspomnieniami do zdobywania pożywienia. Ma uraz do Clave za to porozumienie. Uważa, że po coś posiadają swe umiejętności. Na co im one, jeśli nie mogą w pełni z nich korzystać? To jeden z Nefilim rozpoczął wojnę, a to oni zostali za to ukarani. Od tamtej pory trzyma się tego porozumienia, a swych umiejętności używa jedynie do zarabiania pieniędzy. Jest bardzo niezadowolona z tego faktu. Wciąż podróżując zwiedzili większą część Europy ostateczne docierając do York w Anglii. Można rzec, że dopiero co przyjechali, a wieść o przybyszach własnie ma się rozejść.

Ciekawostki

* Bardzo nie lubi komentarzy na temat swojego wzrostu. Zawsze chodzi w butach na obcasach.
* Rodzina zawsze jest dla niej najważniejsza, a zwłaszcza mąż.
* Uwielbia dzieci, często zastanawia się jak wyglądały jej wnuki.
* Kocha biżuterię, a zwłaszcza złoto, jak to przystało na cygankę.
* Ma uczulenie na Wilkołaki i nie przepada za Nefilim. Tym drugim pomogłaby jedynie ze względu na starszyznę wampirów, a i to z oporami.
* Faerie są właściwie jej obojętni. Czasami z nimi handluje w razie poszukiwań niektórych przedmiotów.
* Czarownicy również są jej obojętni jak Faerie. Są bo są, nie przeszkadzają jej. Nie ma oporu spotkać się z nimi i porozmawiać.
* Nie wtrynia się we wróżbiarstwo bardziej niż to potrzebne. Zawsze w razie wu tłumaczy na czym polega jej praca. To tylko zarobek i tyle. Nie udaje prawdziwej wróżki czy też czarownicy. Lubi bawić się ziołolecznictwem. Receptury zna jeszcze od swej babki. No i po drodze kilka przepisów też się znalazło.

Shadowhunter

666 latAll paths lead to death.

Administrator

Accepted
Drogi Użytkowniku!
Cieszymy się, że dołączyłeś do naszego forum, a Twoja Karta Postaci już została zaakceptowana! Przejdź teraz do zakładania koniecznych tematów. Zapoznaj się z Mechaniką Gry oraz Spisem umiejętności. Zachęcamy również do przejrzenia Mapy York! Poza taką mapą na forum znajdziesz również Mapę Świata z najważniejszymi lokalizacjami!
Życzymy Ci miłej zabawy!

Shi
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Skocz do :   
Shadow York @ 2019   Forum zostało otwarte 28.10.2017r.
York, England, UK

Partnerstwo