Thyme
[Usunięty]
Thyme
[Usunięty]

Thyme
Metryczka


Imię przybrane: Thyme.
Imię nadane: Atheare.
Nazwisko: Fox.

Data urodzenia: 03/04/1460.
Miejsce urodzenia: Wyspa Kitsune.

Wiek: 560 lat, choć wygląda na osobę przed trzydziestką.
Wzrost: 171 cm.
Waga: 62 kg.

Rasa: Faerie, kitsune.

Przynależność: Zjednoczony Dwór.
Wizerunek: Vanya Jagnić.

Aparycja

To dość ciekawa sprawa, kiedy przychodzi spojrzeć na Thyme. Większość osób obecnie zna ją z wyglądu jako drobną dziewczynę średniego wzrostu, która ma bardzo jasne, wręcz białe włosy, bladą cerę i oczy o intensywnie niebieskim kolorze (na tyle mocnym, że mogłyby nawet uchodzić za kolorowe soczewki). Ma delikatne rysy twarzy, chociaż lubi wszystko podkreślać makijażem, nie stroniąc od fantastycznych ozdób na skórze, czy jaskrawych kolorów. Kiedyś nawet domalowywała sobie piegi, ale stwierdziła, że nie pasują. Nie stroni od odważniejszych kreacji, które są tak chaotyczne, jak ich właścicielka, a i często jeden element ubioru wcale nie współgra z drugim, ale przecież nie może zakładać nudnych ciuchów - gdzie byłaby w tym zabawa? Taką obecnie formę przyjęła ta kitsune, jednak należy wspomnieć, że dzięki zdolności kameleona może ją w każdej chwili zmienić; to jest, o ile moc nie spłata jej wpierw psikusa, co czasem się zdarza.

W formie faerie do całego tego obrazu dochodzą białe lisie uszy oraz podobne im sześć ogonów, które zastępują skrzydła.
Charakter

Najlepszym słowem, które będzie określało Thyme to "chaotyczna. Nie ma dnia ani godziny, żeby nie było jej wszędzie pełno - przez jej zachowanie można by pomyśleć, że stanie się coś okropnego, jeżeli się zatrzyma, czy zwolni. Kobieta bardzo optymistycznie podchodzi do życia, zwyczajnie twierdząc, że przecież z pewnością nikomu to nie zaszkodzi. Nie można jednak mylić tej dawki optymizmu z naiwnością; wbrew pozorom Thyme jest sprytniejsza, niż mogłoby się wydawać. Nie brak jej pewności siebie, ale ma na tyle instynktu samozachowawczego, by tych ostatecznych granic nie przekraczać. Lubi jednak czasem postawić na swoim. Nie ufa praktycznie nikomu, preferuje działać w pojedynkę (chyba, że nie ma wyboru), więc niezbyt pozwala ludziom zbliżyć się do niej bardziej, niż na stopę koleżeńską. W końcu lisy to samotnicy, nie?
Biografia

Historia Thyme nie jest jakaś skomplikowana. Ot, narodziła się ze związku dwójki kitsune na Wyspie prawie 900 lat temu. Długo jednak tam nie została, bowiem jej rodzice zdecydowali, że wolą przebywać w świecie ludzi. Czemu tak zrobili? Nigdy nie powiedzieli tego córce, choć pytała wiele razy. Może stwierdzili, wśród ludzi będzie im lepiej? Po pewnym czasie przestało ją to interesować - w końcu znaleźli bezpieczny kącik gdzieś dla siebie w Anglii, żyjąc własnym życiem. Byli szczęśliwi. Przez dłuższą chwilę. Thyme dorastała, ucząc się o świecie, o tym, kim jest. Ale, jak powszechnie wiadomo, szczęście nigdy nie trwa wiecznie.

Kiedy pewnego dnia się obudziła, nigdzie nie mogła znaleźć ojca. Wpierw były to minuty bez niego. Potem dni. Tygodnie. Miesiące.
Lata.
Szukała go z matką przez długi czas. Naprawdę długi. Do dzisiaj nie wie, co się mogło z nim stać - przecież kitsune nie może tak po prostu wyparować bez śladu. Szukała ojca przez stulecia, ale nie mogła go znaleźć. Do tego stopnia ją to pochłonęło, że gubiła się w otaczającym ją świecie, nie nadążając za tym, jak się zmieniał. W końcu przestała. To nie znaczy, że zapomniała. Ale po prostu przestała. Bo i co miała zrobić? Dalej rozmyślać, czy przypadkiem nie został gdzieś zabity? Rozważać, czy może po prostu życie w ludzkim świecie mu się znudziło? Nie miała na to najmniejszej ochoty. Jasne, że nigdy nie przestanie się zastanawiać, co się stało, ale zorientowała się, że nie było żadnego sensu w tym, żeby przejęło to kontrolę nad jej całym życiem.

Więc żyła dalej. Znalazła własny kąt w angielskim miasteczku York i, z ciężkim sercem, zaczęła nowy rozdział. No, tyle, że tak trochę nie skończyła poprzedniego, ale jest bardzo dobra w ignorowaniu tego. Przyjęła optymistyczną postawę, starając się jej trzymać nawet po tych kilku stuleciach - nawet, kiedy wybuchła Mroczna Wojna. Prawdę mówiąc, Thyme dobrze wiedziała, jaką rolę miała odegrać w niej większość Faerie, ale sama postanowiła trzymać się z daleka od tego, skupiając się po prostu na przetrwaniu jej. Potem nadszedł Zimny Pokój. Choć sama kitsune niezbyt interesowała się polityką, niekoniecznie podobały się jej ustalone postanowienia. Może po prostu nie rozumiała z jakiej racji jest tak, a nie inaczej.

Następne parę lat minęło w względnym spokoju, aż w królestwie wróżek znowu zaczęło się burzyć. W tamtym okresie Thyme słyszała raczej plotki, niżeli faktycznie wieści, zważając na fakt, że nadal trzymała się z dala od obu Dworów, woląc niezależność i samotność. Trzymała się od tego wszystkiego z daleka aż do momentu, kiedy z Wyspą zaczęło dziać się coś niedobrego. Rzecz jasna, nie miała zamiaru tam wracać, ale od tamtej pory zaczęła coraz mocniej interesować się tym, co działo się w świecie wróżek. W końcu Król wypowiedział i wynegocjował nowe warunki Zimnego Pokoju, zapewnił im czystą kartę. Zjednoczony Dwór istniał już od jakiegoś czasu, ale Thyme dopiero na ostatnim zgromadzeniu postanowiła do niego dołączyć, kończąc swój etap neutralności.
Ciekawostki

  • Wybrała dla siebie imię Thyme tylko i wyłącznie dlatego, że nienawidzi tymianku. No bo czemu nie?
  • Bardzo lubi fakt, że ma wyostrzone zmysły i nie zamieniłaby tego na nic innego.
  • Nie cierpi kawy. Nie rozumie, jak ludzie mogą ją pić - w jej sercu króluje herbata.
  • Czasami zastanawia się, czy jej życie potoczyłoby się inaczej, gdyby jej ojciec nie zniknął.
  • Przez lata udało jej się zebrać na tyle pieniędzy, by nie musieć się teraz o to martwić.
  • Lubi próbować nowych rzeczy - zarówno w życiu codziennym, jak i w bardziej rozrywkowych kwestiach.


 

Shadowhunter

666 latAll paths lead to death.

Administrator

Accepted
Drogi Użytkowniku!


Cieszymy się, że dołączyłeś do naszego forum, a Twoja Karta Postaci już została zaakceptowana! Przejdź teraz do zakładania koniecznych tematów. Zapoznaj się z Mechaniką Gry oraz Spisem umiejętności. Zachęcamy również do przejrzenia Mapy York! Poza taką mapą na forum znajdziesz również Mapę Świata z najważniejszymi lokalizacjami!

Shi
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Skocz do :   
Shadow York @ 2019   Forum zostało otwarte 28.10.2017r.
York, England, UK

Partnerstwo