Shadowhunter

666 latAll paths lead to death.

Administrator
[Cytuj]
Sezony

Choć często mylone z typowymi zwierzęcymi rytuałami, sezony odgrywają istotną rolę w życiu wielu dzikich wilkołaków. Rozpoczynające się wiosną są czasem wielu zabaw - wspólnych polowań, zawodów, medytacji, a przede wszystkim gonitw. Wszystkie te czynności, poza zacieśnieniem relacji i rozładowaniem narastającego napięcia u Dzieci Luny, mają za zadanie wspomóc wilki w doborze przyszłego partnera. Często dzieje się to w czasie polowań tudzież wspólnych zabaw, a nawet igraszek. Te ostatnie są stosunkowo częstym zjawiskiem, niekiedy istotnym przy wyborze towarzysza życia - drugim pierwiastkiem definiującym wzajemną zgodność są wspólne polowania.

Posiadanie potomstwa i wzajemna przynależność także odgrywają ważną rolę w czasie sezonu. Tak jak młode wilkołaki skupiają się głównie na odnalezieniu drugiej połówki, tak te starsze, już posiadające partnera i przede wszystkim gotowe, czują większą potrzebę przekazania swoich genów dalszemu pokoleniu. W czasie sezonu bardzo często oddalają się od stada, aby móc oddać się namiętnej intymności, której owocem stanie się przyszłe potomstwo. Po wszystkim wracają do grupy, oczekując poczęcia. Ponieważ nie zawsze dochodzi do niego za pierwszym razem, zdarza się, że pary znikają kilkukrotnie lub nawet na cały okres trwania sezonu. Poza przedłużeniem linii wspólnie spędzony czas służy zaciśnięciu więzi pary przyszłych rodziców.

Wilki miejskie oraz urodzone i wychowane w niewoli rzadko kiedy przeżywają czas sezonu tak intensywnie jak dzikie. Zazwyczaj nie czują potrzeby odreagowywania czy baraszkowania, czego przyczyną jest inne postrzeganie świata. Wilki miejskie są z natury bardziej ludzkie, tym z niewoli natomiast pierwotne instynkty wypalono, przez co żyją w wielkim niezrozumieniu. Oczywiście nic nie wyklucza próby nawiązania więzi z naturą czy sezonem, wymaga jednak indywidualnego przełamania i zmiany toku myślenia.

Podobnie jak wróżki, tak i wilkołaki mają w zwyczaju zawiązywać długotrwałą więź z drugim partnerem. Raz nawiązana łączy parę wilkołaków na całe życie lub do momentu przerwania przez np. śmierć drugiej połówki albo przez bolesne zerwanie przez którąś ze stron. Do połączenia więzią pary osobników najczęściej dochodzi w czasie sezonu, choć zdarzają się wyjątki (zależność indywidualna). Ponieważ więź jest niesamowicie silna, potrafi skutecznie odsunąć potrzebę posiadania potomstwa na drugi plan. Dzieje się tak w przypadku połączenia pary wilkołaków o tej samej płci. Połączenia międzyrasowe są możliwe, jednakże bardzo niebezpieczne ze względu na ryzyko odrzucenia przez jednostkę niebędącą wilkołakiem.
Każdy wilkołak niezależnie od pochodzenia ma zdolność zawiązania więzi. Dzikie zawiązują je naturalnie - zniewolone oraz miejskie mają z tym większe trudności i bardzo często nie zdają sobie sprawy, że w ogóle coś takiego potrafią. To też tłumaczy rzadkość tego fenomenu wśród tych wilkołaków, które - głównie miejskie - preferują luźny, ludzki tryb życia.
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Skocz do :   
Shadow York @ 2019   Forum zostało otwarte 28.10.2017r.
York, England, UK

Partnerstwo