Shadowhunter

666 latAll paths lead to death.

Administrator

Anioły
Anioły to skrzydlate, niebiańskie istoty, które zostały stworzone przez Boga i jemu właśnie służą. Ich historia sięga starożytnych czasów, gdzie zostały przygotowane do bycia boskimi posłańcami i żołnierzami samego Stwórcy, do walki w wiecznej wojnie przeciwko mieszkańcom piekła. Rezydują w niebie, jednak zdarzały się sytuacje, w których były wysyłane na Ziemię - zazwyczaj w sprawach wysokiej rangi.
Przez Nefilim, Anioły są uznawane za źródło nieskończonej dobroci, znające pojęcie dobra i zła, jednak nie zawsze zgodne z przyjętą definicją tych wyrażeń. W rzeczywistości Aniołowie są bardzo niecierpliwi i pozbawieni litości, a w momencie rytualnego przywołania na Ziemię, przepełnione gniewem na osobę, która postanowiła je sprowadzić.
Istoty te uważane są za niematerialny byt, jednakże mogą przybrać fizyczną formę. Z dostępnych źródeł wynika jasno, iż Anioł w materialnej formie przybiera ludzki kształt - jest znacznie większy, posiada skrzydła, a z jego sylwetki bije jasne, niebiańskie światło (zwane niebiańskim ogniem). Według przesłanek sugerowano, że kiedy Anioł pojawiał się na Ziemi, przyjmował kształt taki, który świadkowie ów objawienia uznawali za anielski. Wielu wierzyło również, że jako nieśmiertelne istoty muszą przybrać cielesną formę, aby ich działalność na Ziemi była możliwa.

Upadłe Anioły

Anioły, które wygnano z nieba z różnych powodów, choć za główny uważa się bunt przeciwko ich Stwórcy. Popularnie przyjęło się, że Upadłe Anioły to te, które opowiedziały się po stronie Lucyfera, kiedy pierwszy z Upadłych rozpoczął wojnę z Bogiem. Po tym, jak zostały wygnane w czeluści Piekła i wielkiej Pustki, przybrały przerażające cielesne formy, a później stały się znane jako Wielkie Demony. To one właśnie działają pod Dowództwem Książąt Piekieł. Uznawani są za Stwórców pomniejszych demonów.
Więcej na ich temat, znajdziecie w zakładce Demony.

W ŚWIECIE NEFILIM

Historia Nefilim jest bezpośrednio związana z Aniołami, ponieważ Anioł Razjel, jeden z Aniołów najwyższej rangi, brał udział w stworzeniu pierwszych Nefilim (niekoniecznie tych dzisiaj znanych) i to dzięki niemu Nocni Łowcy otrzymali swoją anielską naturę. Anioł Rajzel został wezwany na Ziemię, a jego krew została zmieszana z krwią Jonathana, rzekomo Pierwszego Nocnego Łowcy, w Kielichu Anioła. Jonathan i inny jemu podobni posilili się tą mieszanką krwi i dzięki temu została stworzona rasa Nefilim.
W związku z tym, że Anioły są uważane przez Nefilim za swoich duchownych rodziców, rozpoznają je za pomocą inwokacji, nadając ich imiona swojej broni - Serafickim Ostrzom. Warto jednak pamiętać, że nie powinno się nazywać swojej broni imieniem Anioła Razjela, gdyż ten wyjątkowo tego nie lubi.

SPRZYMIERZEŃCY I WROGOWIE

 • Głównymi Sojusznikami są Nefilim, którzy wszystkie swoje zdolności zawdzięczają krwi Anioła, płynącej w ich żyłach.

 • Naturalnymi wrogami Aniołów, od zarania dziejów są Demony wszelkiej maści.


PRZYWOŁANIE

Na wstępie należy zaznaczyć, że Przywoływanie Anioła jest sprawą bardzo trudną do wykonania w warunkach normalnych, a do tego niesie za sobą szereg konsekwencji. Anioły nie przepadają za ukazywaniem się w cielesnej formie, gdyż nie przepadają za bytnością na Ziemi. Jeśli komuś jest miłe życie, lepiej, aby nie próbował Rytuału Przywoływania Anioła.
Sam rytuał wymaga odpowiednich umiejętności oraz nabytej wiedzy, która może pozwolić na tak silną ingerencję w świat Istot Niebieskich, zwanych Aniołami. W metodzie działania przypomina rytuał przywołania demona, jednak jest cięższy do wykonania i nie jest powiedziane, że się powiedzie - szanse na to, są nikłe. Próby zamknięcia Anioła w kręgu znaków narażają życie próbujących, jednocześnie są występkiem przeciwko prawu i postanowieniom Clave.

Wyszczególniono kilka powodów, dlaczego wezwanie Anioła jest nierozsądne.

 • Anioły na przyzwania reagują zupełnie inaczej niż Demony, z tego też powodu przywoływanie ich jest uważane za ogólną stratę czasu i kompletnie bezcelowe zadanie.

 • Rytuały przywoływania Aniołów są bardzo trudne, a ich instrukcje są tak niejasne, że tylko kilkoro wybranych wie, jak dokładnie wygląda rytuał. Nie jest to jednak jednoznaczne z tym że uda się wykonać rytuał poprawnie i Anioł zostanie przyzwany.

 • Anioł Razjel może zostać wezwany tylko i wyłącznie w jeden sposób - z wykorzystaniem Darów Anioła (Kielich, Miecz i Lustro).

 • Nie istnieje żaden sposób na zmuszenie Anioła do współpracy, poza bluźnierczymi i czarno magicznymi rytuałami, których stosowanie karane jest przez Clave śmiercią, w myśl zapisów odnośnie do występków przeciwko Istotom Niebieskim.


Ciekawostki

 • Anioły są uważane za starsze od samej Ziemi.

 • Anioł Razjel po raz pierwszy został przyzwany w 1000 roku. Spełniając modlitwę Jonathana Nocnego Łowcy, aby pomógł im w pokonaniu demonów, które w tamtym czasie najechali ziemię. W tym czasie powstali pierwszy Nefilim.

 • Wezwanie Anioła, rok 1832. Pruski Rolnik i Nefilim Johannes von Maintz powiadomili Clave o przywołaniu Anioła, którego dokonali w jego stodole. W rzeczywistości jednak okazało się, że “aniołem” był jego syn Hans, przebrany w różnorakie materiały. Od tego czasu Clave podchodzi ostrożnie do tematu przywoływania Aniołów.


IMIONA:
A - Abrariel, Adriel, Amriel, Ambriel, Anael, Arariel, Ariel, Asmodei, Atheed
B - Barachiel
C - Camael, Cassiel
D - Dumah
E - Eremiel
G - Gabriel, Gadrael, Gagiel
H - Hadraniel, Haniel, Harahel, Harut
I - Israfel, Israfiel, Ithuriel
J - Jahoel, Jegudiel, Jeguel, Jerehmeel, Jophiel
K - Khamael
L - Lailah
M - Malik, Marut, Metatron, Michael, Moroni, Munkar, Muriel
N - Nakir, Nuriel
P - Pahaliah, Penemue, Peniel, Puriel
R - Raguel, Raphael, Raqueeb, Raziel, Remiel, Ridwan
S - Sachiel, Samandriel, Samandiriel, Sandalphon, Sandolphon, Sansanvi, Sanvi, Saraquael, Sealtiel, Semangelaf, Shamsiel
T - Taharial, Telantes
U - Uriel
Y - Yahoel
Z - Zadkiel, Zaphkiel

Mocne i słabe strony

MOCNE STRONY:
 • Anioły odznaczają się niebywale olbrzymią siłą fizyczną, która znacznie przekracza siły choćby Nefilim czy pomniejszych demonów. Jeśli natomiast chodzi o Anioły Wysokiej Rangi, uznaje się, iż są wystarczająco silne, aby rozprawić się z Wielkimi Demonami, takimi jak choćby Książęta Piekieł.

 • Anioły poprzez swoje imiona i nadawanie ich broni przez Nefilim, pomimo niebytności na Ziemi, są w stanie udzielić Nocnym Łowcom swojej pomocy i podzielić się z nimi siłą.

 • Ich bronią jest Niebiański Ogień, którym są w stanie spopielić każdą niegodziwość, która nie odpowiada ich standardom.
  W porównaniu do Przyziemnych i Podziemnych, czas dla Aniołów płynie zupełnie inaczej.


SŁABE STRONY:
 • Pomniejsze anioły mogą zostać schwytane i uwięzione za pomocą magii, przez co zostają pozbawione części swojej mocy (Valentine schwytał Anioła Ithuriela i zamknął w kręgu znaków).

 • Serafickie Ostrza są w stanie zadać Aniołom śmiertelne rany, tylko w przypadku, kiedy są one w cielesnej formie (Anioł Ithuriel popełnił samobójstwo, używając ostrza należącego do Jace’a Herondale’a).

 • Obietnicy składane przez Anioły są trwałe i stałe, nie mogą ich złamać.

Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Skocz do :   
Shadow York @ 2019   Forum zostało otwarte 28.10.2017r.
York, England, UK

Partnerstwo